… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

pohřeb obětí z Toulouse

pohřeb obětí z Toulouse

V Jeruzalémě byli dnes pohřbeny oběti včerejšího vražedného útoku na židovskou školu Ozar HaTora v Toulouse. Zřejmě islámským teroristou byli zavražděni učitel rabi Jochanan Sandler (Yohanan Sandler) a jeho dva synkové Arje (Aryeh) a Gavriel, s nimiž před školou čekal na autobus do školky, a 8letá Miriam Monsonego, dcera ředitele školy rabiho Jákova Monsonegoa (Yaakov Monsonego). Těžce zraněn byl další 17letý student.

Těla zavražděných přivezl dnes v 5:45 hodin ráno do Izraele letecký speciál, na jehož palubě bylo také 50 příbuzných obětí a francouzský ministr zahraničí Alain Juppé.

pohřeb obětí z Toulouse

pohřeb obětí z Toulouse

pohřeb obětí z Toulouse

pohřeb obětí z Toulouse

pohřeb obětí z Toulouse

Rabi Sandler se narodil ve Francii a učil v Toulouse. Následně se přestěhoval do Izraele, ale loni se s manželkou a dětmi vrátil do rodného města, aby tam dva roky učil na místní škole. Zahynul, když se snažil bránit své děti před vrahem, který děti i jeho z bezprostřední blízkosti zastřelil.

Jochanan Sandler měl francouzské občanství, jeho děti a dcera rabiho Monsonegoa měli občanství jak francouské, tak izraelské.

Pohřeb plný pláče proběhl od 10 hodin izraelského (9 hodin středoevropského) času na hřbitově Har HaMenuchot ve čtvrti Givat Šaul (Givat Shaul) v Jeruzalémě.

„Pláčeme, ale jsme silní. Nedovolíme jim, aby nás zlomili,“ uvedl během smutečního obřadu plačící sefardský vrchní rabín Izraele, rabi Šlomo Amar (Shlomo Amar).

Aškenázský vrchní rabín Izraele rabi Jona Mecger (Yona Metzger) projevil účast rodinám obětí a vyzval Francii, aby zvýšila bezpečnost ve všech školách a udělala vše, aby se něco takového nemohlo opakovat.

Francouzský ministr zahraničí Alain Juppé, který těla obětí doprovodil do Izraele a zúčastnil se pohřbu, prohlásil, že jeho země udělá vše, aby „zajistila, že se tato neuvěřitelná tragédie už nikdy nebude opakovat. Francie nebude tolerovat teror.“ Ministr se dnes sejde s premiérem Binjaminem Netanjahuem (Binyamin Netanyahu) a prezidentem Šimonem Peresem (Shimon Peres).

Hovořil také předseda Knesetu Reuven Rivlin. „Celý izraelská národ truchlí nad touto vraždou… Kdokoliv se snaží ospravedlnit nenávist musí vědět, že nenávist je nesmyslná. Vražda školních dětí v Toulouse byla nesmyslná, stejně jako masakr dětí v Itamar,“ uvedl s odkazem na loňskou brutální vraždu pěti členů rodiny Fogelovy.

Ministr veřejné diplomacie a záležitostí diaspory Juli Edelstein (Yuli Edelstein), který na pohřbu zastupoval vládu, řekl, že nemá jiných slov, kterými by mohl utěšit pozůstalé, než že „celý Izrael je dnes objímá.“

Cestu ke hřbitovu Har HaMenuchot lemovaly tisíce lidí.

pohřeb obětí z Toulouse

pohřeb obětí z Toulouse

pohřeb obětí z Toulouse

pohřeb obětí z Toulouse

pohřeb obětí z Toulouse

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv