… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

vojáci obsazují pirátské televizní stanice v Ramalláhu

vojáci obsazují pirátské televizní stanice v Ramalláhu

Izraelské obranné síly včera ráno obsadily dvě pirátské televizní stanice v Ramalláhu a představitelé izraelského ministerstva komunikací zabavili jejich vybavení. Jednu ze stanic provozovalo komunikační impérium TV Watan a druhou Vzdělávací televize Quds (Quds Educational Television) Palestinské univerzity al-Quds.

Při operaci nebyl nikdo zatčen, sdělil webu Aruc 7 (Arutz Sheva) armádní mluvčí, který dále sdělil, že razie se konala z důvodu řady žádostí ministerstva komunikací, aby stanice přestaly vysílat, protože ruší izraelské vysílače.

Mluvčí sdělil, že nemá informace o tom, zda pirátské stanice rušily zpravodajské komunikace nebo letecké. Dodal, že konfiskace vysílacího zařízení, počítačů a dokumentů je v souladu se zákonem.

Zahraniční média informovala, že razie ve městě, které je hlavním městem arabské autonomní Palestinské správy, se zúčastnilo 20 vojáků. Izraelská armáda provádí operace v Ramalláhu pokud se Palestinské správě nedaří zatýkat teroristy nebo vynucovat dodržování zákonů, tak jako tomu bylo v případě pirátsky vysílajících televizních stanic.

V Betlémě sídlicí tisková agentura Maan citovala zaměstnance jedné ze stanic, který uvedl, že k razii došlo okolo 2. hodiny ráno a byla překvapující. „Sebrali mě a kolegy a udělali v kancelářích obrovský nepořádek. Byli velmi rozhořčení, když na zdi naší kanceláře viděli fotografii Chádira Adnana (Khader Adnan),“ uvedl zaměstnanec.

Adnan je mluvčí teroristické organizace Islámský džihád v Judeji a Samaří a byl loni v listopadu zatčen Izraelskými obrannými silami. Mezinárodní sympatie si získal tím, že až do minulého týdne držel hladovku za své propuštění z administrativní vazby. Izrael nakonec ustoupil a slíbil, že pokud hladovku ukončí, nebude mu vazba po vypršení současného termínu v polovině dubna prodloužena.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku IDF Raids Two Ramallah Pirate TV Stations.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv