… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

mladé arabské ženy (ilustrační foto)

mladé arabské ženy (ilustrační foto)

Kniha s titulem „Dar muslimskému páru“, která nabádá muslimy jak týrat a kontrolovat manželky, je podle informace novin Toronto Sun v prodeji v místním kanadském knihkupectví .

Tento „průvodce manželstvím“ byl publikován v Indii vydavatelstvím Idara Impex v New Delhi. Autorem je Hazrat Maulana Ashraf Ali Thanvi, který je v knize představen jako plodný autor, který píše téměř o každém tématu islámského učení.

Publikace, která je šířená ve značných nákladech, informuje následovně: „může být nutné ji (manželku) přísně omezovat anebo ji i bít.“

Podle knihy ženy mohou být bity rukou anebo holí a muži je mohou tahat za uši anebo jim odepřít peníze.

Toto následuje po poznámce: „manžel se má chovat ke své ženě vlídně a s láskou, i když je hloupá anebo někdy pomalá.“

Kniha také vyzdvihuje právo manžela na naplnění jeho požadavků a právo zakázat manželce opustit dům. Podle autora nesmí být manželka necudná, ale musí se zkrášlit pro svého manžela.

Manažer knihkupectví, který si nepřál, aby jeho jméno bylo uvedeno, řekl, že kniha byla během krátké doby rozebrána a odmítl podle Toronto Sun jakýkoli další komentář .

„Nedomnívám se, že kniha šíří nenávist, ale navádí muže, aby bili ženy… v muslimské komunitě je to obvyklé,  že ženy mohou být bity,“ řekl Tarek Fatah, umírněný arabský politický aktivista a zakladatel organizace Muslim Canadian Congress.

hm


Článek je vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Book Guiding Arab Men to Abuse Wives On Sale in Canada.

5 reakcí na Kniha, navádějící arabské muže, aby týrali své ženy, v prodeji v Kanadě

 • boba napsal:

  to je ale hnus, tahle kniha. Zajímavé, že ponížení ženy se stává tak lákavé pro muslimy, pro sektáře z různých křesťanských hnutí (opus dei…), myslím, že osvobození žen prostřednictvím antikoncepce a práva na potrat více než osud plodu znepokojuje i ta rozličná hnutí proti potratům.Protože když tak milujou děti, proč nepomůžou některým v domovech?

  • Scooolie napsal:

   Netuším, jak jste došla k tomu, že by „různá křesťanská hnutí (opus dei…)“ lákalo ponižování žen. Na umělé potraty mají různí lidé různé názory. Stejně jako je měli na právo zabít otroka, žida nebo cikána. Ty také část společnosti ve své době nepovažovala za plnohodnotné lidské bytosti, jejichž život by měl být chráněn.

 • boba napsal:

  Myslíte si, že jsem žena proto, že si nedovedete představit, že by muž mohl být zhnusen ponižováním žen? Myslíte si, že žádný muž není feminista? tak se probuďte. Jinak připomínám středověkou debatu v křesťanství o tom, zda má žena duši, vyjádření našich křesťanských politiků o přirozeném podřízení se ženy muži, o postavení žen v rozličných sektách jako třeba opus dei, postavení žen v ortodoxním judaismu a nakonec postavení žen ve většině revolucí, když se umírá, jdou s sebou, když se rozdílí moc, pošlou je do kuchyně. Názorů na cokoliv můžeme mít třeba pět, rozdíl je však v tom, že odpůrci potratů by chtěli mistrovat všechny ostatní, není však slyšet, že by příznivci potratů ,k nimž se s hrdostí hlásím, se pokoušeli o totéž, tedy nikomu nepřikazují potrat podstoupit. Jo a do té dojemné řady otroka, žida, cikána zařaďte také ženu a ve starověku i díte zrozené, někde se narozené holčičky mordují dosud (Indie..)

  • Scooolie napsal:

   Myslím si, že jste žena, protože žena jste. Jestli se za to stydíte, budu Vás klidně oslovovat jako muže, jak je Vám libo.
   Připomenutí středověkých debat je osvěžující, ale jsme v 21. století a bavíme se o názorech současných – včetně těch církevních.
   Odpůrci potratů by skutečně chtěli mistrovat ostatní, stejně jako to dělali abolicionisté nebo odpůrci rasismu (v různých zemích a dobách). Samozřejmě, že otrokáři nikomu nikdy nenakazovali, že by měl vlastnit a zabíjet své otroky – také jen chtěli, aby nikdo nemluvil jim do toho, jak se chovají ke „svému majetku.“ Vraždění holčiček v Indii je samozřejmě odporný zločin – ať k němu dochází praštěním o kámen chvíli po porodu nebo na klinice po shlédnutí záběru z ultrazvuku pár měsíců před tím.
   Úmyslné ukončení života člověka, který se ničím neprovinil, zůstane vraždou, ať už si zdůvodníme jakkoliv, že ten plod/žid/cikán/otrok nebyl vlastně člověk.
   Dál už o tématu potratů u tohot článku diskutovat nebudu – jsme mimo téma.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv