… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Salám Fajád

Salám Fajád

Předseda autonomní vlády Palestinské správy v Ramalláhu Salám Fajád (Salam Fayyad) z hnutí Fatáh včera v reakci na vraždu tří dětí a rabína v Toulouse prohlásil, že extrémisté musí přestat využívat „palestinskou věc“ k ospravedlňování teroru.

Zločin odsoudil také arabský poslanec izraelského Knesetu Ahmed Tibi, známý svými prohlášeními a skutky proti Státu Izrael.

„Nadešel čas, aby tito zločinci přestali prezentovat své teroristické činy (jako spáchané) ve jménu Palestiny a přestali předstírat, že se staví za práva palestinských dětí, které žádají jen slušný život,“ uvedl Salám Fajád v prohlášení.

Jeho výrok je reakcí na zprávy, že 23letý Mohammed Merah, Francouz alžírského původu, podezřelý ze spáchání příšerných vražd tří židovských dětí a rabína toto pondělí v Toulouse, chtěl „pomstít palestinské děti.“

Palestinskoarabský premiér zločin tvrdě odsoudil: „Tento teroristický zločin palestinský národ a jeho děti nejsilnějším možným způsobem odsuzují. Žádné palestinské dítě nemůže akceptovat zločin, mířící na nevinné lidi.“

Ahmed Tibi

Ahmed Tibi v Ramalláhu

Také poslanec Tibi podle zprávy Kanálu 2 izraelské televize zločin v Toulouse jednoznačně odsoudil. Na svém účtu na Twitteru zveřejnil zprávu: „Odporný zločin v Toulouse… hnusná vražda. Palestinský lid nepotřebuje ty, kdo střílejí na jeho ochranu děti. Dost!“

Tibiho odsouzení vražd ve Francii přichází po řadě jeho protiizraelských prohlášení a skutků, včetně oslavování „palestinských mučedníků“ na ceremoniálu, který se nedávno konal při příležitosti „Dne palestinských mučedníků“ pod záštitou předsedy Palestinské správy Mahmúda Abbáse (Mahmoud Abbas).

„Šahíd je symbolem vlasti. Chci nabídnout své požehnání tisícům mučedníků ve vlasti a v exilu a pogratulovat našim šahídům uvnitř Zelené linie (tj. na území Izraele v hranicích před rokem 1967), těm které okupant chce označovat jako teroristy, zatímco my říkáme, že není nic vyššího, než ti, kdo zemřou pro vlast. Okupant je skutečný terorista a v Izraeli je považován za hrdinu nebo ministra vlády,“ prohlásil Tibi, který je izraelským občanem.

Izraelský Státní kontrolor nedávno informoval, že Tibiho strana Raam-Taal využila peníze daňových poplatníků k zaplacení rytých desek, kterými ocenila šest teroristů, kteří se zúčastnili útoku na vojáky Izraelských obranných sil při jejich snaze provést inspekci lodi Mavi Marmara.

Loni v září Tibi odcestoval do New Yorku, aby podpořil přijetí „Palestiny“ do OSN. Původně měl být přímo členem arabské delegace, následně bylo zveřejněno, že je jejím poradcem.

Před tím, než odsoudil útok v Toulouse, byl Tibi a další dva arabští poslanci Knesetu parlamentním výborem pro etiku pokáráni za účast na konferenci v Dauhá v Kataru minulý měsíc. Kromě Tibiho se jednalo o poslankyni Chanin Zuábí (Hanin Zoabi) a poslance Talaba El-Sanu.


Článek vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, které byly zveřejněny v článcích Fayyad: Palestinian Cause Does Not Justify TerrorMK Tibi Says Toulouse Murders Are ‚Heinous Crime‘MK Tibi Praises Arab ‚Martyrs‘Arab Party Used Tax Funds to Honor Marmara Terrorists, MK Tibi ‚Heading to New York to Aid PA Bid‘, Knesset Rebuked Arab MKs for Persian Gulf Visit.

Jedna reakce na Palestinský premiér i radikální izraelský poslanec odsoudili teror v Toulouse

  • Tomáš Kolský napsal:

    Ahmedu Tibimu nevěřte ani slovo. Nedávno arabsky prohlásil: „Není vznešenější cesty než mučednictví.“ Teď (hebrejsky) říká pravý opak. Osobně věřím spíš tomu, co říká svou mateřštinou.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv