… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Jihad WatchVelký muftí Saúdské Arábie, šejch Abdul Azíz bin Abdulláh, minulé pondělí vyhlásil, že je „nezbytné zničit všechny kostely v regionu.“ Informoval o tom 14. března Raymond Ibrahim z Jihad Watch.

„Šejch své vyhlášení založil na slavné tradici, na hadísu, podle nějž prorok islámu na smrtelné posteli prohlásil, že ‘Na (Arabském) Poloostrově nesmí být dvě náboženství’, což je vždy vykládáno tak, že v tomto regionu smí být praktikován jen islám,” vysvětlil Ibrahim.

Muftí reagoval na dotaz kuvajtské delegace, která žádala věroučné stanovisko, zda mají být v Kuvajtu zničeny kostely.

Šejch Abdul Azíz bin Abdulláh je nejen Velkým muftím Saúdské Arábie, tedy země, na jejímž území se nachází Mekka a Medína, ale také předsedou Nejvyššího soudu uláma (islámských učenců) a předsedou Stálého výboru pro vědecký výzkum a vydávání fatev (muslimských věroučných stanovisek). Jeho názor je tak názorem autoritativním a nanejvýš vlivným.

Ibrahim upozornil na přirozené pokrytectví Velkého muftího, který cituje hadís jako důvod ke zničení kostelů, zatímco pokud takto interpretují nemuslimové „jsou obviněni z ‘islamofobie’, z úmyslného zkreslování a dezinterpretace islámu, z toho, že jsou překážkou na cestě k ‘dialogu.’”

Muftího výzva ke zničení kostelů následuje nedávnou výzvu k umlčení a potlačování disidentských názorů, kterou vydal islámský náboženský soud v případě komentátora Haumy Kašgariho (Hazma Kashgari) a jeho „rouhavých“ sdělení na Twitteru.

Muftí současně prohlašuje, že „systém spravedlnosti v Saúdské Arábii je spravedlivý“, ovšem „vše, co se týká spravedlnosti musí kontrolovat šaríjatské (islámské náboženské) soudy, jak to Alláh Všemohoucí řekl ve Svatém Koránu.“

Izraelský velvyslanec v USA Michael Oren v článku v pátečních novinách The Wall Street Journal upozornil, že diskriminace křesťanů se stává šířícím se jevem v celém arabském světě.

„V Egyptě během posledního roku uprchlo ze svých domovů v reakci na bití a masakry ze strany muslimským extrémistů 200.000 koptských křesťanů. Od roku 2003 bylo v Iráku vypáleno 70 kostelů a jen v Bagdádu zabito skoro tisíc křesťanů, což vedlo k útěků více než poloviny této milionové komunity,“ napsal Oren.

Upozornil na to, že „konverze ke křesťanství je v Íránu hrdelním zločinem, za který byl minulý měsíc odsouzen k smrti pastor Yousef Nadarkhani“ a „Saúdská Arábie staví mimo zákon soukromé křesťanské modlitby.“ Jediným místem Blízkého východu „kde křesťané nejsou ohroženi, ale kvetou, je Izrael.“

Obdobně píše Raymond Ibrahim, když říká, že „Západ se všemi svými institucemi vysokého vzdělání, včetně vládních agentur, zabývajících se kulturními a náboženskými otázkami, je stále dokonale ‘zmaten’ z toho, co učí islám.“

Raymond Ibrahim: Saudi Grand Mufti Calls for „Destruction of All Churches in Region“  – celý článek na webu Jihad Watch (anglicky)

2 reakce na Saúdský Velký muftí žádá zničení všech kostelů na Arabském poloostrově

  • gugi napsal:

    … V tajném dodatku svého prohlášení připojil i výzvu k blokaci církevních restitucí v al-Džumhuríja al-Euromisríja wa al-Čechíja…. 🙁

  • jiri napsal:

    Vážení-je hrozné,že tyto zprávy nepublikují také naše televize a noviny. Určitě by si lidi uvědomili co to znamená a jaké představuje islám nebezpečí. Ona ta naše tolerance by měla mít také své mantinely.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv