… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Palestinian Media Watch (PMW)Mojžíš vyvedl z Egypta muslimy a exodus byl prvním případem ‚palestinského‘ osvobození cestou ozbrojeného boje. Prohlásil to v televizi Palestinské správy, ovládané hnutím Fatáh 15. února 2012 Dr. Omar Džaara (Omar Ja’ara), učitel Národní univerzity an-Nadžáh (جامعة النجاح الوطنية) v Šechemu (arabsky Náblus), specializující se na izraelské záležitosti. O události informuje web Palestinian Media Watch.

„Musíme světu objasnit, že David v hebrejské Bibli nesouvisí s Davidem v Koránu, Šalamoun v hebrejské Bibli nesouvisí se Šalamounem v Koránu a ani Saul nebo Jošua syn Núnův (tj. Jozue). Máme velkého vůdce, Saula, který porazil národ obrů a zabil Goliáše. Je to velké muslimské vítězství,“ prohlásil dále, když vysvětloval, že dobytí Země Izrael nevedl Jozue, jak vyplývá z židovské a křesťanské Bible, ale Saul.

„Muslimové z dětí Izraele odešli z Egypta pod vedením Mojžíše a naneštěstí řada vědců popírá exodus těchto utlačovaných lidí, kteří byli osvobozeni velkým vůdcem, jakým byl Mojšíš Muslim, veřící vůdce, velký muslim, jehož nástupcem se stal Saul, vůdce těchto muslimů při osvobozování Palestiny,“ tvrdil Džaara.

„Jednalo se o první palestinské osvobození cestou ozbrojeného boje za osvobození Palestiny od národů obrů, vedených Goliášem,“ dodal. „To je naše logika a to je naše kultura.“

Moses was a Muslim who led Muslims in Exodus from Egypt, says PA university lecturer on PA TV – zpráva na webu Palestinian Meda Watch (anglicky)

6 reakcí na Arabský pedagog: Mojžíš z Egypta vyvedl muslimy (+ video)

 • matews napsal:

  Fakt je ten, že islam, Mohamed, korán a Alah do 6 století po Kristu neexistoval tak jak mohl být Mojžíš muslim? Je to typická demagogie. Národní charakteristika palestinců je lhaní od malého po velkého. Lžou ve všem a na každé úrovni i mezi sebou. LHANÍ JE JEJICH VYSOKO MORÁLNÍ HODNOTA.

  • HakunaMatata napsal:

   Ono to je trosku jinak. Muslimem je (teoreticky) kazdy clovek, ktery veri jen v jednoho Boha a nikoho jineho uz si k nemu nepribira, protoze Buh je Vsemohouci zadne dalsi modly ani pomocniky nepotrebuje. Muslimem je oznacovan i prvni muz, Adam. Nejde o oznaceni muslim, ale o to, co slovo muslim znamena. A proto, teoreticky muze byt muslim kazdy clovek bez toho, aby vyznaval islam. 😉

 • Fanuel napsal:

  JE TO TAŠKAŘICE A LEGRANDA…….KDO TOMU VĚŘÍ??? EVOLUCE NENÍ POPULACE….ANI VOLUCE….:))OO PRAVDA JE JEN JEDNA….SAUL UDĚLAL ZÁSADNÍ CHYBU, ŽE NEPOSLECHL(JHVH) SKRZ SAMUELE A NEUKONČIL ŽIVOT VŠEM TĚM, CO NAKÁZAL…(JHVH). PROTO DO DNEŠNÍCH DNŮ JSOU NEPŘÁTELE IZRALE TRNEM V PATĚ…..OD NILU PO EUFRAT… KONEC NASTANE V 2018 KDY BUDE SLOUČENO DVĚ V JEDNO :)OO

 • boba napsal:

  to je taky parádní osel, Mojžíš je pohádková postava a pokud někoho vyvedl, pak Židy, protože jejich je to legenda.Jako blaničtí rytíři nečekají až bude zle třeba Valonům, ale jen nám. Zdá se však, že zaspali

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv