… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

francouzský ministr vnitra Gueant po setkání s představiteli francouzských muslimů

francouzský ministr vnitra Gueant po setkání s představiteli francouzských muslimů

Francie v rámci nové strategie vůči rostoucí vlně muslimského terorismu vyhošťuje pět „zahraničních islámských radikálů.“ OSN, která pravidelně kritizuje Izrael za deportace arabských teroristů, mlčí.

Francouzská akce následuje po vraždách sedmi lidí – tří vojáků, rabína a tří dětí z židovské školy v Toulouse – teroristou Mohamedem Merahem, napojeným na Al-Kajdu. Ten byl následně před dvě týdny zabit francouskou policií.

Francouzské ministerstvo vnitra, v jehož čele stojí Claude Gueant, uvedlo, že dva muslimové jsou deportováni a podobný osud čeká další tři, a to v rámci „akcelerace deportací zahraničních islámských radikálů.“

Ministerstvo dodalo, že zákon „umožňuje tento druh rozhodnutí s ohledem na ‚naléhavé potřeby státní bezpečnosti nebo veřejnou bezpečnost‘ nebo chování, které by mohlo poškodit základní zájmy státu.‘

Jedním z vyhoštěných je terorista, který byl zapojen do útoků v Maroku v roce 1994 a který byl poslán do své domovské země, uvedla CNN. Do svého domovského Mali byl poslán také muslimský imám, který při kázáních podněcoval proti Západu a Židům.

Vyhošťovací řízení bylo zahájeno proti dalším třem – imámům ze Saúdské Arábie a Turecka a radikálovi z Tuniska.

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy, který vede kampaň za znovuzvolení, prohlásil, že nedávné zatčení 19 podezřelých muslimských teroristů mělo za cíl „odepřít vstup do Francie určitým osobám,“ jejichž hodnoty jsou v protikladu k hodnotám Francie.

„Nesouvisí to jen s Toulouse. Týká se to celé země. Souvisí to s formou radikálního islámu a je to v souladu se zákonem,“ dodal prezident.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku France Expels Radical Muslims.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv