… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Omar Sulaiman

Nezávislá komise, která zkoumala způsobilost kandidátů na post prezidenta Egypta diskvalifikovala deset kandidátů, protože během minulých šesti měsíců nesplnili požadovaná kriteria.

V seznamu diskvalifikovaných kandidátů je také Omar Sulaiman, který byl jmenován vice-prezidentem během posledních dnů vlády Mubaraka. Dalším z vyloučených je Khairat Al Shater, vůdce vlivného Muslimského bratrstva a Salah Abu Esmail, populistický ultra konzervativní Salafista.

Komise byla nucena uzavřít své kanceláře, když o weekendu rozzuřený dav Esmailových přívrženců protestoval před kancelářemi komise, proti jeho předpokládanému vyřazení ze seznamu kandidátů v prezidentských volbách.

„Členové komise cítili, že jejich životy a životy personálu v budově jsou v ohrožení a proto se rozhodli evakuovat kanceláře, protože ochrana budovy byla nedostatečná,“ řekl Hatem Bagatu, generální tajemník komise.

Dodal také, že dokumenty vztahující se k procesu voleb a kandidátům se nalézají v kancelářích komise.

Počátkem měsíce komise sdělila, že obdržela oficiální informaci od egyptského Ministerstva zahraniční, že zesnulá matka Abu Esmaila byla držitelkou občanství USA.

Podle egyptské ústavy musí být kandidáti na fukci prezidenta, jejich rodiče a manželky / manželé držiteli egyptského občanství.

Nicméně soud v  Káhiře prohlásil na počátku týdne, že neexistuje důkaz pro to, že zesnulá matka Abu Esmaila měla dvojí občanství. Přívrženci Abu Esmaily prohlásili, že budou pokračovat ve  protestní stávce před budouvou v níž sídlí komise, dokud mu nebude umožněno kandidovat v prezidentských volbách.

Komise také zrušila kandidaturu Aymana Noura, který kandidoval v prezidentských volbách roku 2005 proti Mubarakovi. Důvodem pro to je soudní jednání pro falšování (dokumentů),  které je proti němu vedeno, což jej diskvalifikuje jako kandidáta.

Kandidáti, kteří neprošli přísným hodnocením komise, mají dva dny na to, aby se proti jejímu  rozhodnutí odvolali. Dvacet tři Egypťanů, včetně deseti diskvalifikovaných se zaregistrovalo jako kandidáti pro prezidentské volby .

Deset kandidátů, kteří byli diskvalifikováni jsou Khairat Al Shater, Hazem Abu Esmail, Omar Sulaiman, Ayman Nour, Mortada Mansour, Ashraf Barouma, Mamdouh Qutb, Hossam Khairat, Ebrahim Al Garib, and Ahmad Awad Al Saidi.

Tisková agentura MENA oznámila, že konečná listina kandidátů pro volby bude zveřejněna 26. dubna 2012.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Egypt’s Top Presidential Contenders Disqualified.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv