… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Předseda Palestinské autonomie Mahmúd Abbás říká, že Korán nezakazuje návštěvu Jeruzaléma a proto muslimové a křesťané mají Jeruzalém navštívit. Vyzval k tomu minulou středu (předvečer izraelského Dne nezávislosti) muslimy a křesťany z celého světa. Podle Abbáse je vhodné navštívit Jeruzalém a nevěnovat pozornost bojkotu na normalizaci vztahů s Izraelem.

„Je dobré vidět bratry ze  zemí Islámu, kteří navštěvují Palestinu (!) a učí se poznávat její situaci, protože my je opravdu potřebujeme,“ řekl Abbás podle informace kterou přinesla rozhlasová stanice Galei Zahal (Vojenská rozhlasová stanice).

Abbás dále vysvětlil, že Korán a komentáře k němu neobsahují žádný zákaz navštěvovat Jeruzalém a dodal, že „Palestinská země je každým dnem uzurpována proto musíme stát bok po boku s bratry z arabských zemí, abychom zabránili Izraeli brát nám naši identitu a existenci.“

Velký egyptský muftí Ali Gomaa byl v Egyptě ostře kritizován, po té, kdy navštívil mešitu Al-Aqsa v Jeruzalémě.

Jeho návštěva v Izraeli vyvolala speciálně v islamistických kruzích odpor. Tito odmítají navštívit „Palestinská teritoria,“ dokud jsou pod tak zvanou izraelskou okupací. Takové návštěvy podle islamistických politických kruhů mohou být interpretovány jako určitá normalizace vztahů s Izraelem.

Gomaa svoji návštěvu v Jeruzalémě označil jako soukromou a řekl, že Jeruzalém nenavštívil jako muftí anebo člen Islámské akademie Al Azhar, ale pouze jako soukromá osoba.

„Nežádal jsem izraelské vízum, celá cesta byla organizována jordánskými oficiálními místy a já sám jsem si přál modlit se v mešitě Al-Aqsa abych tím získal před Bohem zásluhy.“

hm

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« Bře   Kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv