… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

rabín Avichaj Roncky

rabín Avichaj Roncky

Bývalý vrchní vojenský rabín, rabín Avichai Ronsky je toho názoru, že stát Izrael staví vojáky do bezvýchodné situace, když dovoluje anarchistům vstoupit na území státu a potom žádá od vojáků,  aby situaci „nějak řešili“. V interview, které rabín Ronsky poskytl Arutz Sheva,  připomněl situaci z roku 2005, kdy došlo k vystěhování židovských obyvatel z pásma Gazy, tehdy dokonce nesměly vyjet z obvyklých míst ani linkové autobusy.

 Rabín řekl, že postoj představitelů státu odpovídá překročení ustanovení z 2. knihy Mojžíšovy 19,14 (Leviticus19:14) „ ……  slepému, nepoložíš do cesty překážku….“  Přivádějí totiž člověka do situace, z níž není východiska jiného než takového, které ho poškodí.

Rabín Ronsky hovořil s podplukovníkem Šalomem Eisnerem (Shalom  Eisner) po té, kdy tento musel čelit vlně kritiky kvůli videu, které natočili anarchisté, když jednoho z nich napadl. Eisner se necítí vinen a nechápe, proč proti němu tak masivně vystoupila  izraelská  media a veřejnost.

Rabín řekl, že video bylo vyňato z kontextu, protože celá akce trvala dvě hodiny, během nichž anarchisté atakovali malou jednotku, které Eisner velel.

„V průběhu potyčky ho ten stejný dánský anarchista napadl holí a zlomil mu ruku,“ řekl rabín Ronsky. „Jeho protiakce, když ho uhodil do obličeje, byla prakticky sebeobrana.“

Rabín Ronsky nechápe, proč velení armády a představitelé státu byli tak rychlí v odsouzení  podplukovníka Eisnera. Takové chování skutečně způsobuje reálný operativní problém, vysvětlil rabín Ronský. Způsobuje totiž,  že vysocí důstojníci dávají přednost tomu nestát v čele svých jednotek  na místě konfliktu, ale upřednostňují velení z operačních anebo velitelských stanovišť.

Opravdovou „ztrátou kontroly“ podle rabína Ronského v tomto případě byla reakce politického a vojenského vedení státu.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Rav Ronsky: Why does Israel Let in Anarchists?

Jedna reakce na Rabín Avichai Ronsky: Proč pouští Izrael do země anarchisty?

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv