… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Jewish-e-BooksŽidovští čtenáři se nyní mohou připojit k elektronické revoluci v četbě knih a využívat nově spuštěný portál Jewish-e-books.com, který o sobě tvrdí, že se stovkami oblíbených židovských knih předních vydavatelů v hebrejštině a angličtině je největší židovskou digitální knihovnou, resp. knihkupectvím světa.

Zakladatel projektu rabi Josi Levy (Yossi Levy) snil o tom, že by na trh elektronických knih mohla vstoupit víra a poskytnout Židům kdekoliv na světě bohatství židovských informací přímo do jejich rukou, pouhým stisknutím tlačítka.

Rabi Levy uvedl, že věří, že Jewish-e-Books se stanou předním webem na trhu židovských a náboženských publikací. Myšlenku však bylo možné realizovat až nedávno.

„Dnes se vše mění; je to jiný trh. O židovské knihy a texty ve formě e-knih byl vždy velký zájem. Ale až nedávný rozmach konkurenceschopných zařízení jako jsou iPad, Nook a Sony Reader nám umožnil směle vykročit na trh,“ uvedl.

Levi tvrdí, že e-knihy, které jsou dostupné na e-čtečkách, stejně jako na noteboocích, mění způsob, jímž lidé přijímají informace, a tato technologie změnila celý přístup ke čtení.

Iniciativa, do níž se zapojily přední židovské online archivy, bude poskytovat knihy jak v digitální, tak v tištěné formě, což poskytne čtenářům větší možnost volby a vyřeší také otázku čtení z digitální zařízení o šabatu.

„Naší zákazníci jsou chytří… chtějí nákup pod jednou střechou. My jim to umožníme: cenově výhodné židovské e-knihy, nejnovější zařízení a vše, co potřebují k vytvoření vlastní židovské digitální knihovny,“ vysvětlil Levy.

Web nyní nabízí speciální zkušební nabídku e-knih zdarma. Během srpna pak Jewish-e-books.com nabídnou řadu e-knih ke stažení bezplatně.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Jewish Digital Library Changes Future of Reading.

Jedna reakce na Židovská digitální knihovna mění budoucnost čtení

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv