… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

hřbitov teroristů

hřbitov teroristů

Izrael předal Palestinské správě dnes brzo ráno těla 91 teroristů. Jedná se o další „gesto“ předsedy izraelské vlády Binjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu) vůči palestinskoarabské autonomii, které má přimět jejího předsedu Mahmúda Abbáse (Mahmoud Abbas), aby souhlas s obnovením jednání s Izraelem. To dosud Palestinská správa odmítá, i když Abbás akceptuje izraelská vstřícná „gesta.“

Některá z těl se nacházela v Izraeli po desetiletí. Předány byly například ostatky 7 teroristů, kteří zaútočili v roce 1975 na hotel Savoy v Tel Avivu, teroristy, který v roce 2003 v Jeruzalémě v Cafe Hillel zavraždil 6 lidí, a teroristů, kteří v roce 1996 bombami zaútočili na autobusy v Aškelonu (Ashkelon) a Beer Ševě (Beer Sheva).

Identita další teroristů nebyla zveřejněna. Proti tomu u Nevyššího státního zástupce stížností protestovala organizace obětí terorismu Almagor, která žádá, aby vláda zveřejnila jména všech teroristů, jejichž ostatky jsou předány. Stížnost byla odmítnuta a Almagor se včera odpoledne odvolal k Nejvyššímu soudu, přičemž o odvolání dosud rozhodnuto nebylo. I jména, která jsou nyní známá, zveřejnila Palestinská správa, nikoliv Izrael.

Ředitel Almagoru Meir Indor ostrými slovy na adresu premiéra Netanjahua a ministra obrany Ehuda Baraka nešetřil. „Bibi a Barak se vůči rodinám postiženým terorismem zachovali v posledním týdnu lstivě a pomocí různých výmluv si s nimi hráli. Palestinská správa jména zná. Rodiny vrahů jména znají. Jen rodinám obětí a izraelské veřejnosti to není dovoleno. Naposledy zveřejnění jmen teroristů vyvolalo veřejný spor, který narušil předání. Takže tentokrát Bibi a Barak přišli na to, že mohou tímto způsobem obelstít a před oběťmi skrýt fakta a neposkytnout informace veřejnosti.“

Těla byla dnes ráno vyzvednuta z vojenského hřbitova v údolí Jordánu a převezena do Ramalláhu, odkud jsou rozvážena na hřbitovy na územích v Judeji, Samaří a Gaze, která kontroluje Palestinská správa.

Palestinská správa zamýšlí uspořádat „obřady k uctění“ a pohřby teroristů, z nichž většina je mezi palestinskými Araby považována za „hrdiny.“

 sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku In Another ‚Gesture,‘ Israel Releases Terrorists‘ Bodies to PA.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv