… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Beny Ganc v Číně

Beny Ganc v Číně

Náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil generálporučík Beny Ganc (Benny Gantz) se předevčírem v Číně sešel se svým čínským protějškem generálem Čchenem Ping-tem (Chen Bingde, 陈炳德).

Čen, který navštívil Izrael v srpnu 2011, uvedl, že setkání s Gancem v něm „zanechalo dojem silné a moderní armády, odhodlané a vlastenecké.“ Uvítal také zlepšení vztahů mezi Izraelskými obrannými silami a Čínskou lidově osvobozeneckou armádou (ČLOA, 中国人民解放军) .

Podle izraelského armádního prohlášení Ganc „zhodnotil strategickou situaci a regionální hrozby před skupinou, která zahrnovala čínské vojenské představitele. Dal najevo uznání za čínský vliv na mezinárodní scéně a v regionu.“

Prohlášení dále uvádí, že „oba náčelníci štábů vyjádřili spokojenost se vztahy mezi oběma armádami a odhodlání pokračovat v jejich rozvoji.“

Beny Ganc v Číně

Vojenské zdroje Kanálu 2 izraelské televize předevčírem sdělily, že návštěva byla „strategická a rozhodující. Ganc byl přijat s velkým respektem a jeho soulad s čínským vojenským vedením je velký. Během setkání bylo rozhodnuto o spolupráci v různých vojenských záležitostech.“

Ke Gancově návštěvě Číny došlo v předvečer kritických jednání s íránskými představiteli v Iráku. Jedná se o první návštěvu náčelníka štábu Izraelských obranných sil v Číně za 16 let.

Beny Ganc se již v minulosti sešel k neplánovanému soukromému jednání s čínským viceprezidentem Si Ťin-pchingem (Xi Jinping, 习近平). Si Ťin-pching by podle očekávání měl být příštím prezidentem Číny a pozvání k soukromé návštěvě bylo považováno za vstřícnou formu přijetí izraelského velitele.

Součástí Gancovy návštěvy Číny je také shlédnutí ostrých střeleb a návštěva židovského muzea v Šanghaji.

 sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Gantz and Chinese Counterpart Meet, Discuss Cooperation.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv