… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Po příletu na Kypr v pondělí 7. května 2012 se první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg zúčastnil slavnostní večeře pořádané na jeho počest Honorární konzulkou ČR v Kyperské republice paní Melitou Rolandis.

Mezi pozvanými hosty byli představitelé politického i společenského života na Kypru společně se zástupci významných místních obchodních společností.

Karel Schwarzenberg, Demetris Christofias

Karel Schwarzenberg, Demetris Christofias

Druhý den oficiální návštěvy Kyperské republiky se ministr Schwarzenberg setkal s nejvyššími představiteli Kyperské republiky prezidentem Demetrisem Christofiasem a ministryní zahraničních věcí paní Erato Kozakou-Marcoullis. Ministr Schwarzenberg během jednání zdůraznil zájem ČR o dobré vztahy a spolupráci s Kyperskou republikou, prohloubení spolupráce v politické a obchodně-ekonomické rovině a vyjádřil podporu nadcházejícímu předsednictví Kyperské republiky v Radě EU.

Karel Schwarzenberg, Erato Kozakou-Marcoullis

Karel Schwarzenberg, Erato Kozakou-Marcoullis

Ministr Schwarzenberg si vyslechl prezentaci priorit, které bude Kyperská republika prosazovat v rámci svého předsednictví a zároveň nastínil otázky, o jejichž řešeni bude během tohoto období usilovat v EU Česká republika. Zmínil zejména pokračování politiky rozšiřování EU, vyjádřil podporu přístupu Bulharska a Rumunska do společného schengenského prostoru a další liberalizaci evropského vnitřního trhu. Část jednání byla věnována také ekonomické a finanční situaci v EU a možnostem jejího dalšího vývoje v návaznosti na výsledky voleb ve Francii a v Řecku.

Dalšími tématy rozhovorů s kyperskými představiteli byly i otázky ohledně vzájemné bilaterální spolupráce, podpory aktivit českých firem na Kypru, kyperských rozhovorů a kyperské otázky, situace ve východním Středomoří a na Blízkém východu.


Článek je tiskovou zprávou Ministerstva zahraničí České republiky, kde vyšel pod názvem Ministr Schwarzenberg navštívil Kypr.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv