… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Technion – Izraelský technologický institut  zahájil nový studijní program, jehož cílem je integrovat ultraortoxní studenty ješiv do pracovního procesu v rámci technologických programů.

Tento projekt je určen studentům ješiv, kteří celou svojí energii a intelektuální potenciál věnují výlučně studiu Tóry a nyní se mohou zabývat i obory jako je matematika a exaktní vědy.

Podle statistických informací, více než 25% dětí které jsou na základních školách jsou ultraortodoxní. Učební program na ortodoxních základních školách neobsahuje prohloubení znalostí v technologických předmětech.

Haifský Technion (během posledních několika let získali tři z jeho profesorů Nobelovu cenu pozn.red.), je vysoce specializovaný technologický institut, který připravuje studenty pro práci ve vyspělých  technologických institutech a zařízeních v Izraeli, otevřel program v Orodoxním College v Bnei Braku, což je velmi atraktivní pro tam bydlící studenty, kteří jsou zpravidla již ženatí a mají rodiny s dětmi a proto je pro ně obtížné dojíždět za studiem do Haify.

Nový program, který byl vyvinut ve spolupráci mezi Technionem a Izraelským geokartografickým centrem, státní institucí pověřenou  mapováním Izraele. Absolventi programu získají titul bakalář v oboru geokartografie a licenci odhadce – soudního znalce. Izraelské geokartografické centrum se zavázalo poskytnout absolventům práci a titul bude uznám izraelskou komisí pro akademické vzdělání.

Organizátoři programu předpokládají, že po té, kdy první absolventi nastoupí do práce stanou se příkladem pro následování. Důležité je, že účast na pracovním procesu není v rozporu s ortodoxním způsobem života.

Další projekty jsou například v oblasti sociální práce, právnických studií a škol pro zdravotní sestry, které také získávají titul bakalář.

Arnon  Bentur děkan Fakulty civilního inženýrství řekl: „Vzali jsme v úvahu stávající kulturní a politickou situaci a naším cílem je dát těmto mladým lidem prostředky pomocí kterých mohou vstoupit na pracovní trh i v oblastech v němž jim jejich systém vzdělávání neposkytl dostatečné vědomosti. Zdokonalením se v technologických oborech tito absolventi posílí izraelskou ekonomiku v oblasti rozvinutých technologií.“

hm

_________________________________________________________________

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku New Program Aims at Integrating Ultra-Orthodox into Workforce

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv