… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Allenbyho hraniční přechod do Jordánska

Allenbyho hraniční přechod do Jordánska

Palestinská správa plánuje otevření bezcelního (duty-free) obchodu v Jerichu. Sdělil to dnes betlémské tiskové agentuře Maan vysoký představitel hnutí Fatáh Muhamad Štaje (Muhammad Shtayeh) s tím, že předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) již projekt schválil. Zisky mají jít na podporu studentů v uprchlických táborech v Libanonu a v zaostalých oblastech.

Štaje dodal, že podrobnosti projektu budou předloženy ke schválení autonomní vládě Palestinské správy.

Obchod má podle Maan vyrůst v Jerichu v odbavovací hale hraničního přechodu Allenbyho most v údolí Jordánu.

Podle Štajeho se v bezcelním obchodě budou prodávat cigarety, parfémy a čokoláda, později elektronika.

Palestinská správa se setrvale snaží popírat jakékoliv židovské spojení s městem Jerichem.

Na jiném místě údolí Jordánu nedávno předseda vlády Palestinské správy Salám Fajád (Salam Fayyad) nedávno zahájil nový stavební projekt vodní přehrady – navzdory tomu, že místo se nachází v oblasti, která podle platných izraelsko-palestinských dohod je pod plnou izraelskou správou.

Fajád prohlásil, že nebude čekat na izraelský souhlas k rozvoji Jordánského údolí, a zdůraznil, že „toto je naše země a je naším přirozeným právem tuto oblast rozvíjet a sloužit našemu lidu, který zde žije.“

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) přitom potvrdil, že Izrael údolí Jordánu neopustí v rámci žádné konečné dohody s Palestinskou správou.

„Podepíši dohodu o konečném statusu jen tehdy, pokud Izrael zůstal v údolí Jordánu. Věřím, že jednáme rozumně a s ohledem na dobro a bezpečnost Izraele,“ řekl Netanjahu.

 sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PA to Open Duty Free Shop in Jericho.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv