… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

oslavy Hollandeho vítězství s cizími vlajkami

oslavy Hollandeho vítězství s cizími vlajkami

Při oslavě vítězství socialistického kandidáta Francoise Hollanda v prezidentských volbách nad stávajícím francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym vlály v Paříži mimo jiných vlajky Sýrie, Alžírska a Palestinské správy.

Na náměstí Bastily slavily a šampaňským připíjely tisíce lidí.

Hollande během své volební kampaně slíbil, že v případě zvolení navštíví Izrael, a dodal, že podporuje „dva sousedící a suverénní státy, každý s vlastní legitimitou.“ Lze předpokládat, že navštíví také Ramalláh a sejde se s předsedou Palestinské správy Mahmúdem Abbásem (Mahmoud Abbas).

Francois Hollande také uvedl, že „je naprosto proti“ tomu, co označil za nelegální bojkoty izraelských výrobků, ale neupřesnil, že za oprávněný cíl bojkotů považuje zboží vyráběné a vyvážení z židovských obcí v Judeji a Samaří. Levicové strany, s nimiž může chtít spolupracovat, snahy o bojkoty neochvějně podporují.

Co se týče íránské jaderné hrozby, v rámci kampaně uvedl: „Musíme být vůči Íránu, jehož jaderný program je životním nebezpečím pro Izrael a světový mír, velmi pevní.“

Hollande také slíbil bojovat proti antisemitismu, který si v posledních letech vyžádal ve Francii životy několika Židů. Naposledy počátkem tohoto roku, kdy byl u židovské školy v Toulouse zastřelen rabín a tři děti.

„Nedovolím nic, co by mohlo přispět ke klimatu, který by izoloval Židy v jejich vlastní zemí,“ prohlásil Hollande během své kampaně proti Sarkozymu, který s ním ve včerejších volbách o dva procentní body prohrál.

  sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PA Flags Wave for Hollande; “I Will Visit Israel’.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv