… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Svaz palestinských dodavatelů

Svaz palestinských dodavatelů (عن اتحاد المقاولين الفلسطينيين) včera oznámil svůj bojkot Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF) kvůli tomu, že fond umožnil izraelským společnostem účastnit se výběrového řízení na stavební práce na odsolovacích zařízeních v Gaze. Informaci přinesla palestinskoarabská tisková agentura WAFA.

Svaz uvedl, že dodavatelé budou bojkotovat všechny práce pro UNICEF „dokud nezmění své rozhodnutí přijímat nabídky izraelských společností a srovnávat je s palestinskými společnostmi.“

Svaz palestinských dodavatelů vyzval UNICEF, aby izraelské nabídky nepřijímal, a varoval před „závažnými následky,“ pokud se tak stane.

Zvláštní zástupkyně UNICEF v Gaze Jean Gough k tomu uvedla: „Prioritou a politikou úřadu UNICEF na okupovaném palestinském území (sic!) je kupovat zboží a služby od kvalifikovaných palestinských výrobců, autorizovaných prodejců a společností. Od jiných poskytovatelé nakupujeme jen tehdy, když zboží není dostupné. Při nákupu zboží, práce a služeb postupuje UNICEF podle pravidel OSN a kupuje zboží přímo do výrobce nebo autorizovaného prodejce cenově efektivním způsobem. Všechny nákupy probíhají prostřednictvím soutěže mezi kvalifikovanými dodavateli se sídlem v oblasti (našich) operací.“

„Jsme odhodláni pracovat s našimi palestinskými partnery, abychom zajistili, že tato jednotka bude postavena bez zdržení a z nejlepších dostupných materiálů, aby mohla co nejdříve být ku prospěchu palestinským dětem… Konečné rozhodnutí o pokračování tohoto projektu je v rukou našich palestinských protějšků a zúčastněných stran,“ dodala.

Mluvčí UNICEF Catherina Weibel palestinskoarabské tiskové agentuře Maan sdělila, že fond vyzval k předkládání nabídek autorizované prodejce a výrobce, ale dosud žádná společnost nebyla vybrána.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv