… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Prezident Šimon Peres v pondělí (7.5.2012) zahájil oficiální návštěvu Kanady. Mimo jiné hovořil na setkání v Ottawě na sympoziu o vzdělávání a inovacích.  Podle The Canadian  Press řekl, že věda nezná hranic, vzdálenosti ani rozdíly v postojích anebo zákonech. Vědu nelze zavřít do izolace anebo kontrolovat. Svět se dnes mění, hlavní silou nejsou politikové, ale věda a je to právě věda, která oslabila politiky. Občané získávají  obraz o společnosti prostřednictvím znalostí  a nelze jim již přikazovat jaký mají mít názor. Vlády nemohou vládnout aniž by lidé nebyli přesvědčeni o tom, že je skutečně potřebují. Proto musíme hledat konsensus pouze dohodou a k dosažení těchto dohod musíme věnovat mnohem více energie a času.

Citoval také vědce, kteří přicházejí s teoriemi o lidských agresích, které jsou a pravděpodobně budou příčinou válek.

„Není možné změnit lidskou povahu? Kdo vám to řekl?“ položil otázku. „V okamžiku můžeme překonat sami sebe …. vznikne kombinace nevládního managementu, který bude založen na dobré vůli, vezme v úvahu individuality a pokusí se zlepšit lidskou sebekontrolu.“

Sebekontrolu uvedl také jako nejdůležitější faktor v obraně proti jadernému zbrojení. Alternativou je situace, kdy šílenci dostanou do rukou zbraně, které v takovýchto nepovolaných rukou mohou způsobit katastrofu. Proto musíme spolupracovat, a to zejména  ve  vědě.

Po sympoziu následoval podpis dohody mezi Royal Society of Canada a Izraelskou akademií věd.

Během své návštěvy prezident Šimon Peres navštíví také Toronto a Montreal. Kromě kanadského Generálního guvernéra Davida Johnstona, který izraelského prezidenta při zahájení oficiální návštěvy přivítal, se během návštěvy setkal s představitelem opozice Thomasem Mulcairem. Peres jednal také s předsedou kanadské vlády Stephenem Harperem.

Stephen Harper a Shimon Peres

Kanada je země, která podporuje Izrael na mezinárodních fórech a činila tak v době, kdy došlo k ochlazení vtahů mezi vládou Binjamina Netanjauha a administrativou USA Baracka Obamy.

Peres to vyjádřil během oficiálního projevu při příjetí Johnstonem slovy: „Děkuji vám za pozvání do vaší jedinečné země a dovolte mi, abych vyjádřil hlubokou vděčnost, kterou přivážím z Jeruzaléma do Ottawy, za pevné přátelství, které jste nám, jako blízkým  příbuzným v rodině národů, prokázali.“

  hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Peres in Canada: Science Will Change Government.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv