… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

islamistický plakátRadikální islámské skupiny rozdmýchávají konflikt a chtějí jej rozšířit na celý Libanon: agentuře Fides to oznámil P. Paul Karam, národní ředitel Papežských misijních společností v Libanonu. P. Karam komentoval nedávné střety mezi sunnity a alavity v Libanonu a řekl: „Jsme velmi znepokojeni ze dvou důvodů: jednak pokračuje příliv syrských uprchlíků do severního Libanonu, a navíc se v Libanonu šíří konflikt.

Děje se tak kvůli politickým zájmům, jež pošlapávají lidská práva a zneužívají křehkosti naší země, která je etnickou a náboženskou mozaikou. Na to se soustředí převážná většina fanatických islámských hnutí, která zneužívají náboženské aspekty a podněcují nenávist mezi jednotlivými komunitami.“ P. Karam trvá na tom, že „násilí nikdy nic nevyřešilo: cestou k usmíření je dialog, respekt k druhým a to, že budeme mít na paměti dobro naší země“.

O konfliktu v Sýrii P. Karam řekl: „Vyslání pozorovatelů OSN je zodpovědným aktem mezinárodního společenství. Žádná z válčících stran by toho však neměla zneužívat k politickým cílům. Doufáme, že je to mise ve znamení pravdy, důvěryhodnosti a transparentnosti. Jen tak lze dosáhnout míru.“

 Situace křesťanů „je velmi znepokojivá“, říká tento kněz. „V Sýrii“ – připomíná – „mají věřící svobodu vyznání a veřejného projevu, což v ostatních zemích na Blízkém východě není garantováno. Jsme znepokojeni, protože křesťané jako menšina jsou nejsnadnějším terčem. Syrští kněží říkají, že situace je dramatická: existují síly, které chtějí proměnit konflikt v náboženskou válku, a to by byla tragédie.“

Přetištěno s laskavým souhlasem redakce Res Claritatis.

Původně publikováno pod názvem Radikální islámské skupiny rozdmýchávají konflikt, který sužuje Libanon.

Jedna reakce na Radikální islámské skupiny rozdmýchávají konflikt, který sužuje Libanon

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv