… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Sergej Rjabkov

Sergej Rjabkov

Rusko je znepokojeno změnou postoje některých zemí, které nyní dávají přednost vojenskému útoku na Írán, prohlásil včera náměstek ministra zahraničí Ruské federace Sergej Rjabkov (Сергей Алексеевич Рябков).

„Máme obavu, že možnost pokusit se vyřešit problém (v Íránu) vojenskými prostředky je stále reálná. Stále dostáváme signály z veřejných a soukromých kanálů, že tato možnost je nyní v některých hlavních městech zvažována jako mnohem použitelnější, než dříve,“ cituje Rjabova tisková agentura RIA Novosti.

Náměstek ruského ministra zahraničí dále řekl, že kromě „negativního dopadu na bezpečnost velmi mnoha zemí“ by vojenský úder měl „hrozivé dopady na světovou ekonomiku v důsledku nevyhnutelného růstu cen uhlovodíků, což by zpomalilo odchod z recese.“

„Rusko nemá zájem o náhlý růst cen ropy,“ dodal. „Věřit, že máme nějaké divoké sny o ceně ropy na 200 dolarech za barel, by bylo jednoduché a možná i záměrné zkreslování postoje Moskvy.“

„Není to absolutně pravda,“ zdůraznil, „protože my chápeme, že tento růst zpomalí světovou ekonomiku, v důsledku čehož poklesne poptávka a nevyhnutelně bude následovat také pokles cen energií a ten bude mnohem hlubší, než krátkodobé, nevýznamné zisky, kterých bychom docílili z psychologického nárůstu jako důsledku destabilizace.“

Úder na íránská jaderná zařízení je možností, kterou k zastavení nekontrolovaného íránského jaderného výzkumu nevylučují USA a Izrael. V pozadí je obava z toho, že Islámská republika pod rouškou civilního jaderného programu tajně vyvíjí jaderné zbraně.

МИД РФ беспокоит изменение позиции в сторону военного вторжения в Иран – zpráva RIA Novosti (rusky)

Russia Concerned about Changing Positions towards Military Action against Iran – Foreign Ministry – zpráva RIA Novosti (anglicky)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv