… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Qaddura Musa

Qaddura Musa

Síly Palestinské správy včera provedly v reakci na středeční smrt guvernéra Dženínu (Jenin) rozsáhlý bezpečnostní zátah v oblasti.

„Bezpečnostní síly zasílají předvolání všem podezřelým z účasti na střelbě na dům zesnulého guvernéra Dženínu Qaddury Músy a podezřelým ze zapojení do vraždy, vydírání a dalších útoků,“ sdělil betlémské agentuře Maan velitel dženínských bezpečnostních sil Radi Asida.

Šedesátiletý guvernér Dženínu zemřel uprostřed minulého týdne na infarkt, ale představitelé uvedli, že selhání srdce bylo důsledkem střelby na jeho dům.

Pachatelé útoku nebyli zjištěni a bezpečnostní síly po nich nepřetržitě pátrají, uvedl Asida.

Dodal, že „po celém Dženínu dojde k zatýkání“ a také řada příslušníků bezpečnostních sil Palestinské správy je vyslýchána v souvislosti se zapojením do různých nezákonných aktivit.

Bezpečnostní kampaň v Dženínské oblasti se zaměřuje také na zajišťování nelegálně držených zbraní, které jsou ohrožením veřejné bezpečnosti, dodal.

Předevčírem bezpečnostní síly palestinskoarabské autonomie zatkly Zakaríju Zubejdího (Zakaria Zbeidi), bývalého velitele Brigád mučedníků od Al-Aksá hnutí Fatáh v Dženínu. Důvod zatčení není jasný, ale mohlo by se jednat o součást téhož bezpečnostního zátahu.

Zbejdí je považován za jednoho z nejmocnějších mužů v Dženínu a nedávno došlo ke sporu mezi ním a Palestinskou správou. Bezpečnostním silám autonomie se také sám vzdal generální tajemník Fatáhu v Dženínu Atta Abu Ramila.

Zbejdí je zatčen už podruhé během několika měsíců. V prosinci 2011 se sám přihlásil silám Palestinské správy s tvrzením, že Izrael zrušil milost, kterou mu dal před 3 roky, a vyzval ho, aby se přihlásil. Jeho status hledaného zločince byl zrušen týden poté, kdy se sám přihlásil.

  sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PA Officers Launch Security Crackdown in Jenin.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv