… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Sýrie. Rodiny prchající ze západní Sýrie, kde neznámí zločinci nesyrského původu páchají násilí na civilním obyvatelstvu, byly přijaty v konventu svatého Vartana, který spravují místní jezuité ve čtvrti Midan ve městě Aleppo.

Před sto lety byl konvent zasvěcený arménskému světci nejprve arménskou školou a potom sloužil jako uprchlické centrum pro Armény utíkající před genocidou z Turecka. Před čtyřmi roky konvent převzali a zrekonstruovali jezuité a nyní slouží zejména uprchlíkům z Iráku, ale i chudým rodinám ze Sýrie.

Uprchlické centrum je otevřeno všem bez rozdílu náboženského vyznání či etnického původu a v posledním roce jej využívají převážně Syřané přicházející ze západu země. Podle poslední zprávy UNICEF se dnes 54 tisíc syrských uprchlíků nalézá v Jordánsku, Libanonu, Iráku a Turecku. Polovinu z nich tvoří děti.

 (mig)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Syrští uprchlíci v jezuitském centru v Aleppo.

2 reakce na Syrští uprchlíci v jezuitském centru v Aleppo

  • jurosh napsal:

    Ti „neznámí zločinci nesyrského původu“ jsou dostatečně známi – jsou to kámoši USSA z jimi vytvořené a řízené skupiny Al Káida a zločinecká lůza z teroristické organizace NATO.

  • cogavec napsal:

    Neznámí zločinci jsou neznámí zločinci.Al Kaida je jen jedna možnost.Jsou tam i iránští vojáci,mohou tam být najatí žoldnéři z kterékoliv země,či dobrodruzi odevšad podporující jednu ze stran.V této souvislosti bych připomněl válku v Bosně a Hercegovině,která začala přibližně před 20 lety.Byl jsem tam několikrát v letech 1992,1993,1994.Uvnitř BH byly 4 strany konfliktu,dále do něj zasahovaly dva sousední státy,a skrytě i několik dalších států.Na straně Chorvatů bojovali např.němečtí dobrovolnící,na straně bosenských Srbů to byli ruští dobrovolnící,na straně bosenských muslimů(Bosňáků) to byli muslimové z různých zemí,z nichž někteří prošli boji v Afghánistánu,a bývali často krutější než domácí bojovníci,nechávali se fotit s uřezanými srbskými hlavami.Krutostí se dopoušťely všechny strany konfliktu,pokud někomu vyvraždí rodinu,je těžké se nemstít.Zmínil bych i válku v sousedním Chorvatsku,kde u Daruvaru bojovali čeští dobrovolnící.No a Sýrie je podobný slepenec nejrůznějších etnik a náboženských skupin jako Bosna a Hercegovina,do hry okolo Sýrie se zapojily jak velmoci,tak i okolní státy,i státy vzdálenější.Lze počítat také z účasti nejrůznějších dobrodruhů,nebo různých uskupení bojovníků, a ti všichni mohou přidávat polínka do ohně.Vzniká tak složitá rovnice,která dopadne nějakým způsobem.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv