… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Hasan Firúzabadi

generálmajor Hasan Firúzabadi

Náčelník štábu íránských ozbrojených sil, generálmajor Sajed Hasan Firuzabadi (Saed Hassan Firouzabadi, سيد حسن فيروزآبادی‎) prohlásil, že hrozby a sankce neodradí Islámskou republiku od „jejích revolučních cílů a ideálů“ a zdůraznil, že režim je i nadále odhodlán úplně zničit židovský stát. Oznámila to předevčírem íránská tisková agentura Fars.

V projevu na vojenském shromáždění v Teheránu generálmajor Firuzabadi uvedl, že národy musejí poznat hrozby a nebezpečí, která jsou spojená se sionistickým režimem Izraele.

Připomněl důraz, který íránský národ a Nejvyšší vůdce (islámské revoluce ajatolláh Alí Chameneí) kladou na nutnost podpory „utlačovanému palestinskému národu“ a dodal: „Íránský národ stojí za svou věcí, kterou je úplné zničení Izraele.“

Generál připomněl, že Nejvyšší vůdce považuje „obranu Palestiny za plnou náboženskou povinnost a věří, že jakákoliv správa a vláda kohokoliv jiného než Palestinců je příkladem uzurpace.“

Agentura Fars připomněla letošní výslovné vyjádření ajatolláha Chameního o zapojení Íránu do „palestinské a libanonské konfrontace s Izraelem, včetně 33denní libanonské letní rezistence proti sionistickému režimu v roce 2006.“

„Kdekoliv Írán zasahuje, oznámí to velmi přímočaře. Například jsem zasahovali v konfrontacích s Izraelem, které vedly k (libanonskému) vítězství ve 33denní válce a k (palestinskému vítězství) ve 22denní válce (v Gaze),“ prohlásil Chameneí letos v únoru na pátečním shromáždění věřících na Teheránské univerzitě.

„Také v budoucnu budeme podporovat každého a pomáhat každému, kdo je proti sionistickému režimu,“ cituje Fars vůdcova slova.

„Sionistický režim je skutečný rakovinný nádor, který musí být vyříznut a dá-li Alláh, vyříznut bude,“ dodal Chameneí.

Jen pro úplnost je třeba dodat, že jak útokem Hizballáhu vyprovokovaná Druhá libanonská válka, tak Operace lité olovo v Gaze, k jejichž podpoře se Írán hlásí, skončily obrovskými materiálními škodami na arabské straně.

Íránci tak opět dokazují platnost sarkastického úsloví, že jsou připraveni bojovat za svobodu Palestiny do posledního Araba.

Top Commander Reiterates Iran’s Commitment to Full Annihilation of Israel – zpráva na webu agentury Fars (anglicky)

Jedna reakce na Velitel íránské armády potvrdil úmysl zcela zničit Izrael

  • cogavec napsal:

    Jinými slovy si Irán přeje válku většího rozsahu,v malé válce už je,což doložil svými výše zmíněnými činy,a stále to dokládá podporou teroristů.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv