… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
12 izraelských vojáků zatčeno za předávání informací sinajským pašerákům 5.00/5 (100.00%) 5 ohodnocení

egyptští vojáci ztratili kontrolu nad Sinajem

egyptští vojáci ztratili kontrolu nad Sinajem

Izraelské obranné síly zatkly 12 vojáků na základě podezření, že pro sinajské beduíny pašovali drogy do Izraele a předávali jim informace o pohybech izraelské armády a další utajované informace. Vojáci byli příslušníky stopařské jednotky Izraelských obranných sil, která se převážně skládá s beduínských dobrovolníků z Negevu.

Dva z deseti zatčených vojáků jsou vojíni, ale další dva jsou důstojníci. Představitelé armády uvedli, že oba důstojníci operaci řídili a stáli v čele drogového obchodu s beduíny. Vyšetřování případu trvalo několik měsíců a k dispozici jsou videozáznamy prokazující drogové obchody.

Potenciálně ještě závažnější ale bylo zjištění, že členové skupiny také předávali sinajským beduínům citlivé informace. Informace se týkaly pohybů vojenských jednotek a rozvrhů hlídek. Pomocí těchto informací se sinajským beduínům dařilo efektivněji dostávat jejich drogy do Izraele přes otevřenou hranici mezi Sinajem a Izraelem. Armádní představitelé uvedli, že gang platil za každou úspěšnou pašeráckou operaci; pokud informace odpovídaly a drogy se podařilo propašovat bez problému, členové gangu dostali bonus.

Izraelské obranné síly uvedly, že s tím, jak se blíží dokončení hraničního plotu mezi Sinajem a Izraelem, možnosti pašeráků se zmenšují. Podnikly proto některé neobvyklé kroky, aby se pokusili obchod udržet, kroky, o něž by se v minulosti zřejmě nesnažili. Nové kroky jsou často mnohem nebezpečnější, protože se pašeráci snaží zoufale najít alternativní cesty a metody, jak se dostat do Izraele.

Zatčení podezřelí vojáci jsou příslušníky jednotky, která má za úkol hlídat území podél jižní hranice Izraele, hledat známky infiltrace a navádět jiné vojáky správným směrem. Obhájce několika z vojáků uvedl, že jim organizování prodejů drog nařídil jejich velitel, který by ve zločinecké organizaci výše postavený.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku 12 IDF Soldiers Arrested for Passing Info to Sinai Smugglers.

Jedna reakce na 12 izraelských vojáků zatčeno za předávání informací sinajským pašerákům

  • Refael napsal:

    ze „naridil“,to vojiny nijak neomlouva!Rozkazy,ktere vedou k trestnim cinum(treba tento pripad),vojak v poli nemusi uposlechnout,byt chapu,ze je to VELMI tezke.
    Jak rikaval muj kamarad z Cech: „dal bych jim dozivoti a pokud by to prezili,tak 2 roky navic“.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv