… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Abbás klade věnec na počest zabitých teroristů

Abbás klade věnec na počest zabitých teroristů

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) dnes prohlásil, že mírový proces s Izraelem je „klinicky mrtvý.“ Stalo se tak jen několik dní před setkáním vyjednavače palestinskoarabské autonomie Saíba Irikáta (Saeb Erekat) s ministryní zahraničí USA Hillary Clinton.

„Mírový proces je klinicky mrtvý a zodpovědná je jednoznačně izraelská strana,“ uvedl Abbás podle AFP na konferenci v Ramalláhu. „Míč je na jejich straně hřiště.“

Jednání mezi Izraelem a Palestinskou správou skomírají od konce roku 2010, když Palestinská správa se odmítá vrátit k jednáním dokud Izrael nezmrazí výstavbu pro Židy v Judeji a Samaří (Jehuda ve Šomron). Palestinská autonomie také požaduje, aby Izrael souhlasil s tím, že základem jednání bude hranice příměří mezi Izraelem a Jordánskem z let 1948 až 1967.

Izrael uvádí, že chce okamžité obnovení jednání – ale bez předběžných podmínek.

„Byl jsem prezidentem Abbásem pověřen, abych informoval ministryni zahraničí USA Hillary Clinton o našem postoji k obnovení jednání, jakmile se Izrael zaváže zastavit osidlovací aktivity a propustit vězně, mimo jiné povinnosti,“ sdělil dnes Irikát AFP. „To nejsou předběžné podmínky, ale povinnosti a Izrael je musí splnit,“ uvedl.

„Doufáme, že americká vláda přinutí izraelskou vládu splnit její povinnosti, aby se mírový proces vrátil na správnou cestu.“

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Abbas: Peace Process Clinically Dead.


2 reakce na Abbás: Mírový proces s Izraelem je klinicky mrtvý

  • Eva napsal:

    …tak nějak jsem si myslela, že nelze vstoupit dvakrát do jedné řeky. Vidím, že lze. Nejen dvakrát, ale i třikrát, čtyřikrát…atd. Výlevy pana Abbáse jsou hodně podobny výlevům sudeťáků vůči ČSR před válkou. Bohužel tato podobnost je neopominutelná. Sice nemá nic společného se skutečnou realitou (a jsou lidé, kteří to vnímají, ale je jich málo), zato je hodně slyšitelná zejména vůči světu…

    • Scooolie napsal:

      Přesně tak. Propaganda o utlačování nebohých sudetských Němců měla jen jeden drobný nedostatek – Henlein na rozdíl od Abbáse neargumentoval umělým národem. Jak hezky by to znělo „Sudeťané“ namísto „sudetští Němci,“ že? Skoro jako „Palestinci“ namísto „palestinští Arabové“….

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv