… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Zdá, se že rabín Kofman z izraelského Bnei Braku v poslení době navštěvuje Prahu snad více než Jeruzalém. Tentokrát přijel na bleskovou návštěvu do Prahy, aby odstranil snad pouze ozvěny možných pochybností o úrovni kašrutu v restauraci King Solomon. Protože kašrut je záležitost velmi citlivá a v současné době někdy sledovaná více než jiné oblasti náboženského života, je třeba odstranit i pouze domněnky, že úroveň není dostatečná.  Rabín prohlédl restauraci znova, dohlédl na vykošerování nádobí a vybavení a vydal aktualizovaný hechšer (potvrzení o rituální způsobilosti restaurace).


 

 

První společnost která se měla možnost přesvědčit o tom, že kašrut není v rozporu s vysokou gastronomii byli izraelští nositelé Nobelovy ceny, kteří jsou 30.–31. května 2012 na konferenci Prague Nobel Get-Together, pořádanou Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR, Akademií věd ČR a izraelským velvyslanectvím v ČR.

 

 

 

4 reakce na Aktuálně z King Solomon

 • gugi napsal:

  Na můj vkus, čili gusto, je v písemném zdokladování celé záležitosti příliš hláskových „odklonů“ 🙄 :
  1. Kashrut dapartment (místo „ … department“)
  2. Chug Chasam sofer (místo „ … Chatam …“), ale budiž, jde o ashkenaz pronunciation … a rozhodující je text v hebrew.
  3. Pořád není jasné, zda jde o rabbi Yehoshuu Kofmana , či rabbi Yehoshuu Kaufmana (viz: http://www.torahindex.com/en/inst/institutionsDetail.aspx?index=2&instID=5817 )
  4. Je nepochybné, že firemní papír v záhlaví obsahuje koresponduje se jmény vůdčích osobností instituce: rabbi Altmana, rabbi Landaua a rabbi Zoldana, ale v celém textu chybí jméno administrátora rabbi Kaufmana.
  5. Je s podivem, že telefonní čísla rabbi Kofmana se podstatně liší od oficiálních čísel v zápatí firemního papíru.

  Troufám si však říci, že „papír sem, papír tam“ a dotyčná misada zůstává stále na špičkové úrovni. Byla taková i bez nynějšího papíru za auslákem …. 😛

 • Hana Mayer napsal:

  Vážený Gugi, zachovejte klid, přepis do angličtiny je jedna z Izraelských bolístek, včetně institucí jako Ministerstvo vnitra, které je schopné napsat jedno jméno 3 způsoby. Telefonní číslo uvedené je kontaktní číslo – tedy mobil, to kdyby jste přišel do restaurace třeba v 9 večer a měl nějakou připomínku. V kanceláři již pochopitelně nikoho nenajdete, ale na mobilu rabín odpoví, jestli můžete jíst na plastikovém takířku neloupané vajíčko například. Je překvapující kolik energie se věnuje na takovou hlubokou analýzu něčeho co je pravé a jak málo se věnuje pozornosti tomu, co třeba ne. Dobré je, že ta restaurace je teď s tím hechcšerem, protože tam bude jíst každý i ti, kteří si dosud do Prahy vozili konzervy.

 • gugi napsal:

  😀
  No dobře. Cítím se neodolatelně přitahován k důvěře v instituce a chce se mi myslet pozitivně. Co se týče konzerv, jím z nich i já dodnes. 😆 :mrgreen:

  Gut šabes ! 🙂

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv