… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Minulý týden byl bývalý ředitel budapešťského rabínského semináře a vrchní rabín Maďarska, devadesátiletý rabín Dr. Joszef Schweitzer slovně napaden a po dlouhé minuty obtěžován antisemitskými výkřiky neznámým mladým člověkem na jedné z hlavních tříd Budapešti, cestou ze synagogy do svého bytu.

Nejméně 120 protestujících se shromáždilo o minulém víkendu před budovou maďarského parlamentu a protestovali proti tomuto antisemitskému útoku. Svoji podporu rabínovi a tím i židovské komunitě vyjádřili tím, že si připnuli židovské hvězdy, které museli Židé nosit za války.

Pro rabína, který zažil hrůzy šoa  a to byl jistě šokující zážitek, když byl kvůli svému židovství veřejně napaden.

Rabín Schweitzer, který je uznávanou náboženskou autoritou v Maďarsku, je také do jisté míry symbolem židovské komunity, proto se po jeho napadení v centru Budapešti zvedla vlna protestů nejen ze strany vlády, politických stran, ale i křesťanských církevních představitelů a samozřejmě federace maďarské židovské komunity.

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Solidarity Protesters Support Former Budapest Chief Rabbi

hm

2 reakce na Demonstrace na podporu rabína napadeného neonacistou v Budapešti

  • cogavec napsal:

    ❗ Firma NAGY GÉN Diagnosztikai és Kutatási Kft. prověřuje rasovou čistotu Maďarů.Zaměřuje se na 8 specifických lokalit v lidském genomu,jestli se v nich nevyskytují posloupnosti nukleotidů,kterými se vyznačují příslušníci romského a židovského původu,a vydává příslušné certifikáty o rasové čistotě!To mi něco připomíná.Oceňuji ony demonstranty,kteří se postavili za napadeného rabína.

  • Blazej napsal:

    Naše data a jejich srovnání s ostatními evropskými populacemi objektivně prokazují, že naše populace(česká) je mimo jiné i keltského původu.(V ČR jsou špičkoví genetici – a ti vědí , že čistota rasy je od posledního stěhování národů a množství již prošedších válek nesmysl)Kde jen najít ten gen způsobující „rasismus“a jak jej správně použít!!! každý kdo podporuje a vyvolává rasismus je vinen válkou – a jako s původci válek je s nimi třeba nakládat!!!!Jeden z vynikajících českých genetiků na Mendelově univerzitě v Brně Josef Dvořák objevil v genomu Českého strakatého skotu genetické informace Indického zebu.Takže český strakatý skot je tak trochu „svatý“,ale nikdo to u nás ani trochu nerespektuje.Což kdyby rasisti u NAGY GÉN Dignosztikal és Kutatási u sebe samých objevili geny Romů, Židů – což je více než pravděpodobné. Ostatně jaký ten gen má Žid – konvertita? Znám jednoho „čistokrevného “ žida z moldávie ,je blonďák a jmenuje se Ivan. Zkoumáním rasových teorií u zvířat a lidí se v naší první republice zabývala elita naší vědy – a v žádném případě nepotvrdili nacistické rasové teorie tehdejších německých zločinců.Z jistého pohledu však tyto některé Maďary chápu – mají problém se vzájemně rozlišit – tak na to nasadili genetiku. Ale nejsou to chudáci – ale darebáci a zločinci.Jinak je to problém nás všech – takže nelze jen přihlížet, ale se rasistům také postavit.Věřím ,že v Maďarsku je dost lidí,kteří jsou schopni se těmto štváčům opřít – mají moji (a nejenom moji) podporu. Firmu zavřít a svoloč rasistickou poslat svázanou v balíku do Haagu. Alespoň k tomu by měla být EU dobrá.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv