… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ministryně zemědělství Jižního Súdánu Betty Ogwar

Ilegální přistěhovalci z Jižního Súdánu, kteří se rozhodli dobrovolně opustit Izrael a vrátit se do Jižního Sudánu odletěli v něděli večer do jižního Sudánu. V jihoizraelském aradu se několik desítek rodin shromáždilo se zavadly v centru města, kde pro ně byly připravené autobusy, které je odvezly na letiště Ben Gurion.

Odhaduje se, že pouze v Aradu se usadilo několi tísíc Afričanů.  Arad leží nedaleko Mrtvého moře a  Ejn Bokek, kde se nachází většina hotelů. Michael Redbourne, obyvatel Aradu řekl, reportéru  Arutz Sheva, že děti plakaly a mnozí šli do bank zrušit účty.

Během nedělní schůze vlády řekl předseda vlády Binyamin Netanyahu, že vláda se snaží repatriovat ilegální přistěhovalce do jejich zemí. Proces bude prováděn citlivě, tak, aby  jejich lidská důstojnost byla zachována.

„Repatrice bude provedena organizovaně, tak aby vše proběhlo důstojně.“ Netanyahu dodal, „stavbou ochrané zdi na hranici s Egyptem , spolu s repariaci do původních zemí a v některých případech do třetích zemí chceme se  zabránit vstupu ilegálních přistěhovalců a snížit tak atraktivitu Izraele pro nelegální přistěhovalce.

První let 120 Sudánců , kteří budou repatriováni do své země přistane v ponděli ve městě Juba, hlavním městě Jižního Súdánu. Ti kdo poletí prvním letadlem jsou ilegální přistěhovalci a zadržené osoby, kteří byli zadrženi během posledních týdnů.

Tento let byl umožněn díky tomu, že Nejvyšší soud vynesl rozsudek, podle kterého obyvateké Jižního Súdánu nemají statut politického uprchlíka.

 Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku S. Sudanese Farewell to Israel: Tears, Mostly Free Will

hm

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv