… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

mladý uživatel mobilního telefonu v Jeruzalémě

mladý uživatel mobilního telefonu v Jeruzalémě

Desítky tisíc Izraelců reagovaly na nedávné zahájení provozu několika nových mobilních operátorů a výrazné snížení cen, které jejich soutěž vyvolala, a přešly od svého dosavadního operátora k levnějšímu. Tomu přispěla skutečnost, že operátoři již nemohou nutit své klienty zůstat.

Zbývala jediná byrokratická překážka: Pokud si zákazník chtěl zachovat své dosavadní telefonní číslo, musel čekat nejméně 3 hodiny na jeho přesun. Přestože řada zákazníků čekací lhůtu akceptovala jako technologickou nezbytnost, izraelské ministerstvo komunikací – které si je vědomé, že převod čísla od jedné společnosti ke druhé trvá minuty, ne hodiny – se postavilo proti. V pondělí ministerstvo schválilo nová pravidla, podle nichž poskytovatelé služeb musí převést číslo neprodleně.

Ministerstvo v prohlášení uvedlo, že nové pravidlo pomůže jak zákazníkům tak prodejcům. „Prodejce bude schopen okamžitě ověřit, zda zákazníkův účet byl úspěšně přesunut na novou službu bez toho, že by musel čekat hodiny, což vede zákazníka k tomu, že u zákaznické služby telefonicky ověřuje, zda došlo k nějakému problému.“

Ministerstvo uvedlo, že během 4,5 roku, kdy je přesun čísel mezi mobilními operátory možný, už společnosti získaly mnoho zkušeností a není důvod k tomu, aby proces nebyl okamžitý.

Poznámka překladatele: V Česku nyní technické přenesení čísla od jednoho mobilního operátora k druhému probíhá mezi půlnocí a 6. hodinou ranní. Samotný technický přenos však je až závěrem řadu dní trvajícího procesu, jak popisuje například informace Českého telekomunikačního úřadu nebo operátora T-mobile.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku No More 3 Hour Wait for Cell Number Switching.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv