… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Jicchak Aharonovič

Jicchak Aharonovič

Navrhovaná reforma, která má trestat charedim-zbožné Židy a charedi ješivy za vyhýbání se povinné vojenské nebo civilní službě, se musí týkat také arabských občanů Izraele. Prohlásil to včera ministr vnitřní bezpečnosti Jicchak Aharonovič (Yithak Aharonovich, יצחק אהרונוביץ) ze strany Izrael náš domov (Jisrael Bejtejnu, ישראל ביתנו) s tím, že jich jeho strana bude proti reformě.

„Všichni musí nést břemeno stejně – charedim, Arabové a každý, kdo má izraelský průkaz totožnosti,“ sdělil včera ministr Plesnerově komisi, která má za úkol připravit reformu.

Každý občan Izraele musí vykonat vojenskou, národní nebo civilní národní službu, vysvětlil. „Hlavní je, aby sloužil. Služba bude v souladu s potřebami obyvatel. Pro ministerstvo veřejné bezpečnosti je to vynikající příležitost získat pracovní sílu, která může přispět organizacím (v gesci ministerstva).“

Kromě odvodu k policii, Vězeňské službě apod. existuje také možnost civilní služby, dodal ministr. „Existuje mnoho projektů, které pomáhají snížit úroveň násilí a občanům dávají pocit bezpečí. Na mém ministerstvu slouží všichni – všechna náboženství. Najdeme řešení pro každého. Můžeme do všech našich orgánů přijmout tisíce odvedenců.“

Aharonovič prohlásil, že „může s jistotou říci, že Arabové chtějí sloužit.“

„Jejich absorpce je správná věc, jak z hlediska zaměstnanosti, tak i z hlediska společnosti, v níž žijí. Odvodům oponují někteří starostové a (arabští) poslanci Knesetu.“

„Kompromisy Plesnerovy komise toho druhu jako je vynechání Arabů z odvodů povedou k tomu, že Jisrael Bejtejnu bude hlasovat proti jejím doporučením,“ zdůraznil.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Yisrael Beytenu: No Exemption for Arabs Either.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv