… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Chrámová hora v JeruzaléměVatikán/Izrael. Stanovisko Svatého stolce v otázce sporných území východního Jeruzaléma zůstává nezměněno, potvrdil dnes Vatikánskému rozhlasu zástupce státního sekretáře pro vztahy se státy, Mons. Ettore Balestrero, v souvislosti se zasedáním stálé izraelsko-vatikánské bilaterální pracovní komise. Za izraelskou stranu se jednání o ekonomickém statutu katolické církve ve Svaté zemi zúčastnil zástupce ministra zahraničí Danny Ayalon. Podle tiskových prohlášení obou stran byl zaznamenán “významný pokrok” ve vleklých jednáních, který by mohl vést ke konečnému uzavření izraelsko-vatikánské smlouvy.

Právě tato možnost rozvířila mediální hladinu – palestinské zdroje varovaly, že Svatý stolec podpisem smlouvy uzná postupnou izraelskou anexi východní části Jeruzaléma a tím konfiguraci hranic, kterou neuznává Organizace pro osvobození Palestiny. Mons. Balestrero zdůraznil, že Svatý stolec formuloval svůj postoj k této otázce v základní dohodě s OOP a předpokládá jeho zanesení rovněž do mezinárodní dohody mezi oběma subjekty, která je ve fázi přípravy. Vatikánský představitel upozornil, že předmětem vatikánsko-izraelské smlouvy nebude majetkové vlastnictví katolické církve ve sporných oblastech Východního Jeruzaléma a západního břehu Jordánu. Příští jednání izraelsko-vatikánské komise je plánováno na 6. prosinec letošního roku v budově italského ministerstva zahraničí.

 (jag)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Mons. Balestrero: postoj Svatého stolce k východní části Jeruzaléma se nemění.

Jedna reakce na Postoj Vatikánu k východní části Jeruzaléma se nemění

  • Eva napsal:

    no a jaké je tedy stanovisko toho „Svatého stolce“, které zůstává nezměněno?…jinak, upřímně je mi líto, že někdo má brát ohledy na stanovisko „Svatého stolce“…jj, politika je politika.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv