… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Vysoký vojenský představitel IDF v pondělí oznámi, že došlo ke zvýšení pokusů o teroristické činy na území Judeje a Samaří, které jsou plánovány a uskutečňovány teroristy, kteří byli vyměněni za uneseného vojáka Gilada Šalita (Gilad Shalit) a vypovězeni do Gazy.

Během rozhovoru pro armádní rozhlasovou stanici řekl, že teroristé, kteří byli vypovězeni do Judeje a Samaří jsou pod neustálým dohledem a většina z nich se nevrátila k teroristickým aktivitám.

Dále řekl, že stav, kdy se Izraelci mohou cítit bezpeční, je pouze zásluha izraelských ozbrojených sil, a dodal, že Hamas je odpovědný za zvýšenou aktivitou teroristů.

„Současně se snahou představitelů Palestinské autonomie o izolaci Hamasu pozorujeme, že ozbrojené síly PA nevystupují proti aktivitám Hamasu. Někteří z více než 1,000 teroristů, které Izrael propustil výměnou za Gilada Šalita v říjnu 2011 již byli znovu uvězněni po té, kdy se dopustili teroristických činů.“

Jeden z propuštěných teroristů Omar Abu-Sneina poslal „ozdobné přání“ svým příbuzným, kde popsal do detailu jak unést další vojáky. V dopisu bylo popsáno, že takový živý unesený voják nesmí být ukryt na opuštěném izolovaném místě.

Jiný terorista Hamasu, který se účastnil bombového útoku na Cafe Hillel v Jeruzalémě a byl  vyměněn spolu s ostatními, se účastnil propagandistického „týdnu apartheidu“ v Jižní Africe. Tento terorista Abdalazíz Muhamad Músa Amr (Abd al-Aziz Muhammad Moussa Amr), vyzýval během akce v Jižní Africe k „osvobození Jeruzaléma a Palestiny“ prostřednictvím masových pochodů a přechodem hranic do Izraele.  Žádal také, aby na Izrael byl vyvíjen tlak, za propuštění dalších teroristů, které nazýval politickými vězni.

Zástupce předsedy oblastní rady v Binjaminu Moti Jogev (Moti Yogev) nedávno řekl, že teroristé se po výměně Gilada Šalita za více než 1,000 teroristů  cítí silní a pokoušejí se o teroristické činy proti Izraelcům.

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Official: Shalit Deal Terrorists Increasing Terror Activity

hm

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv