… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Izraelský ministr financí Juval Štajnic (Yuval Steinitz) se snaží zrušit výběrové řízení na nákup nových osobních automobilů. Reaguje tak na ostrou mediální kritiku záměru nakoupit pro ministry izraelské vlády luxusní vozy, převážně značky BMW.

Podle výběrového řízení měla vláda v úmyslu koupit 50 vozidel, která se v Izraeli prodávají za 400.000 šekelů, tj. přibližně 2 miliony českých korun. Kromě aut značky BMW, mají být zakoupena ještě vozidla Citroen C5.

Výsledky výběrového řízení byly zveřejněny ve středu odpoledne a dominovaly večerním zprávám izraelských médií. Mezi kritiky byla předsedkyně opoziční Strany práce poslankyně Šely Jechimovič (Shelly Yechimovich), která v rozhovoru uvedla, že „není překvapená. Výběr luxusních aut pro ministry ukazuje nestoudnost této vlády. Tato auta nejsou pro ministry jen zbytečná, ale ve skutečnosti i trapná.“

Hned ve středu večer Štajnic požádal ředitele svého ministerstva Dorona Cohena, aby zjistil možnost zrušení výběrového řízení. Mluvčí ministerstva uvedl, že Štajnic „není přesvědčen, že ministři izraelské vlády musí jezdit v nablýskaných autech.“ To, že na nákup aut byla vyčleněna určitá suma peněz neznamená, že všechny peníze musí být utraceny, uvedl mluvčí.

Zdroj z ministerstva nicméně naznačil, že výběrové řízení nakonec může zůstat v platnosti beze změny. Vzhledem k tomu, že dovozce BMW do Izraele byl vybrán jako vítěz, musela by vláda za zrušení výběrového řízení zaplatit smluvní pokutu, takže by nakonec vláda za smluvní pokutu a cenu jiného modelu vozidel zaplatila více, než když nakoupí BMW.

Izraelský dovozce BMW situaci veřejně nekomentuje.

  sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Steinitz: Ministers Don’t Need BMWs.

2 reakce na Izraelští ministři nepotřebují nová luxusní BMW, ale zřejmě budou „nuceni“ v nich jezdit

  • Josef napsal:

    Musím se přiznat, že to je ne zrovna ,košer, aby v Jeruzakémě se vláda proháněla v bavoráckých limuzínách. Jak to asi bude vypadat na parkovišti před Yad vašem při vládních návštěvách? To ať posoudí čtenáři…

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv