… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Rusko vysílá válečné lodě ze tří flotil do Sýrie 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

loď Nikolaj Filčenkov v Sevastopolu

loď Nikolaj Filčenkov v Sevastopolu

Rusko vyslalo lodě ze Severní, Baltské a Černomořské flotily na tříměsíční cestu, během níž mají „plnit úkoly ve Středozemním moři“ se zastávkami „v místě materiálně-technické základny v syrském přístavu Tartus.“ Uvedla to ruská tisková kancelář Interfax.

„V úterý velká protiponorková loď Admirál Čabarenko (Адмирал Чабаненко) a tři velké výsadkové lodě vypluly ze Severomorska (Североморск) do Středozemního moře. V Severním moři se k nim přidá hlídková loď Baltské flotily Jaroslav Moudrý (Ярослав Мудрый) a lodě pomocného loďstva,“ cituje Interfax blíže nejmenovaný vojensko-diplomatický zdroj.

Podle tohoto zdroje plavba probíhá v souladu s plánem bojového výcviku ruského námořnictva a nesouvisí se zhoršením situace v Sýrii.

„V přístavu Tartus lodě doplní zásoby paliva, vody a jídla,“ dodal zdroj s tím, že středomořská plavba ruských lodí bude trvat do konce září až začátku října.

Interfax dále uvádí, že včera také ze Sevastopolu do Středozemního moře vyplula strážní loď (ruské označení, na Západě je tato loď řazena mezi torpédoborce) Černomořské flotily Důmyslný (Сметливый). Loď má po dnešním proplutí Bosporem a za tři dny zaplout do Tartusu (طرطوس). Následně má patrolovat ve východním Středomoří jak samostatně, tak spolu s loďmi Severní a Baltské flotily.

Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že ruské lodě budou ve Středozemním moři plnit „cvičné bojové úkoly“, přičemž k lodím Severní a Baltské flotily se přidají také lodě Černomořské flotily – velké výsadkové lodě Nikolaj Filčenkov (Николай Фильченков), Cézar Kunikov (Цезарь Куников) a již zmíněná strážní loď Důmyslný (Сметливый).

Корабли зайдут в сирийский порт – další podrobnosti o lodích a jejich výzbroji v článku Interfaxu (rusky)

Rusko připravuje vyslání válečných lodí do Sýrie – související článek Eretz.cz

Ruské vojenské lodě směřují do syrského přístavu Tartus – související článek Eretz.cz

Ruské válečné lodě připluly do syrského přístavu Tartus – související článek Eretz.cz

Ruské válečné lodě odpluly ze syrského přístavu Tartus– související článek Eretz.cz

Jedna reakce na Rusko vysílá válečné lodě ze tří flotil do Sýrie

  • cogavec napsal:

    Vývoj okolo Sýrie se zdá být dost nebezpečným.Není možné fandit ani jedné ze dvou hlavních zůčastněných stran ve válce,obě skupiny jsou nepřátelské vůči Izraeli a obě mají své zastánce ve světě.Je otázka,zda je chaos v Sýrii výhodou pro možný úder na Irán.Naneštěstí na konflikt doplácejí národnostní a náboženské menšiny,které si občanskou válku nepřály.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv