… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Mohamed Mursí při projevu na Káhirské univerzitě

Mohamed Mursí při projevu na Káhirské univerzitě

Prezident USA Barack Hussein Obama pozval svůj egyptský protějšek Mohameda Mursího (Mohammed Morsi) na oficiální státní návštěvu Spojených států letos v září. Uvedl to náměstek ministryně zahraničí William Perez s tím, že pozvání předal při včerejším setkání s prezidentem v Káhiře.

Bude se jednat o vůbec první oficiální návštěvu člena genocidního Muslimského bratrstva v USA.

Obama již dříve Mursímu telefonicky gratuloval po oficiálním oznámení jeho vítězství v egyptských prezidentských volbách. Potvrdil také podporu USA demokratickému vývoji v Egyptě a nabídl podporu egyptské ekonomice.

Podle Bikya Masr Mursí prostřednictvím Pereze poslal americkému prezidentovi děkovné poselství.

Muslimskému bratrstvu, které mělo posledních 60 let v Egyptě zakázané politické aktivity kvůli své podvratné taktice, se podařilo získat prezidentský úřad poté, kdy protesty obyvatel vedly k pádu bývalého prezidenta Husního Mubáraka (Hosni Mubarak) a vládnoucí vojenská junta uspořádala volby.

Nepokoje a povstání, která poslední 2 roky zachvátila arabský svět, byla mimo jiné podpořena i Obamovým projevem v roce 2009 v Káhiře, v němž usiloval o „nový začátek“ vztahů mezi USA a muslimy.

Obamovo pozvání Mursího na oficiální návštěvu USA naznačuje, že se příliš neobává negativní reakce židovských voličů v prezidentských volbách o 2 měsíce později. Průzkumy ukazují, že i když nemá mezi americkými Židy tak silnou podporu jako v roce 2008, stále jej podporuje jasná většina.

Situaci je nutné vnímat ve světle možné hrozící války s Íránem, protože Izrael naznačil, že k útoku dojde během několika měsíců a pokud se vedení neujmou USA, uskuteční jej Izrael sám.

Videozáznam z demonstrace při zahájení Mursího volební kampaně jasně ukazuje, že Muslimské bratrstvo usiluje o násilné zničení Izraele.

 sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku What Jewish Voters? Obama Invites Morsi to Visit U.S.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv