… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Dnes, 17. srpna,  v poslední pátek postního měsíce ramadánu se v Íránu a dalších muslimských a arabských státech, včetně Palestinské autonomie slaví tzv. Jaum al QudsDen Jeruzaléma, přesněji Mezinárodní Den Jeruzaléma. Jedná se nejen o vyjádření solidarity s Palestinci, kteří vyhlásili Východní Jeruzalém za své hlavní město, ale především jde o každoroční posilování naděje, že Al Quds – celý Jeruzalém, tedy nejen Východní,  bude brzy stoprocentně muslimským městem, rozuměj judenrein a pokud to bude možné, i bez křesťanů. Tento den solidarity vyhlásil roku 1979 vůdce íránské revoluce ajatolláh Chomejní.

Při této příležitosti se ve středu, 15. srpna nechal slyšet nejvyšší duchovní představitel a opravdový vládce země ajatolláh Ali Chameneí, že „Izrael bude vymazán z mapy světa.“ Tato slova pronesl Chamení před válečnými veterány. Ajatolláh ještě dodal, že „Írán v zničení Izraele vidí svou náboženskou povinnost, neboť jedině tak lze zachránit Palestince ze spárů sionistických okupantů.“ Ve svém projevu Chameneí řekl, že světlo naděje brzy zazáří a celá země islámu (včetně území Izraele v hranicích do roku 1967) se navrátí palestinskému národu.

V Íránu tedy zůstává vše při starém, pouze se zvyšuje eskalace nenávisti k Izraeli a Židům. V souvislosti s tzv. Dnem Jeruzaléma se též nechal slyšet  hlava civilní obrany Íránu generál Gulham Réza Džalalí Farahani, který tvrdil, že ozbrojený odpor je jedinou cestou k zastavení izraelské agrese a též jedinou správnou cestou ke zničení Izraele. Podle něj by měly muslimské národy světa podpořit utlačovaný palestinský národ a pomoci mu na cestě k osvobození Palestiny. Generál Džalalí připomněl slova duchovního vůdce íránské islámské revoluce ajatolláha Chomejního, že jediná cesta vedoucí k osvobození Palestiny je zničení Izraele.

Nikoho, kdo má alespoň základní znalosti o problematice islámu, zvláště šíitského, nenechá na pochybách, že Chameneího projev nebyl jakousi „velkohubou propagandistickou řečí“, ale že šlo o slova velmi dobře promyšlená a zcela vážně míněná. Většinou se svět právem pohoršuje nad antisemitskými projevy a výroky íránského prezidenta Mahmúda Ahmanidedžáda, ale nikoho většinou v této souvislosti nenapadne, že íránský prezident je pouze hlásnou troubou režimu ajatollů, kteří jediní rozhodnou o použití či nepoužití atomových hlavic proti Izraeli. Írán stále přesvědčuje, že mu jde o mírové využití atomové energie. Pokud jedinou cestou k celkovému a trvalému míru na Blízkém východě je podle ajatolláha Chomejního zničení Izraele, tak v tomto duchu opravdu Írán uvažuje o mírovém využití atomové energie.

Je nutné pevně věřit, že tento šílený apokalyptický scénář ajatollů se neuskuteční, že jejich atomový program bude zastaven, ať již sankcemi či vojenskou silou. Pokud by se tak nestalo, byla by tu reálná každodenní hrozba ze strany fanatických mahdisticky-mesianisticky smýšlejících ajatolláhů, kteří by kdykoli mohli dát povel k jadernému útoku na Izrael. To, že by, Bůh chraň,  zahynulo třeba několik milionů Palestinců a Arabů ze sousedních států, je nijak nevyvádí z míry. Všichni by se stali automaticky šahídy se všemi krásami ráje, které pro ně Alláh nachystal.

Ajatolláhové budou bojovat za osvobození Palestiny do poslední kapky arabské krve.

2 reakce na Jaum Al Quds – Den Jeruzaléma podle ajatolláhů

  • cogavec napsal:

    😐 Nový Hitler se ozval.Spíš než světlo naděje září nad Íránem světlo bludičky,které vede mnohé do močálu nenávisti.

  • Refael napsal:

    Shavua tov vsem ctenarum Eretzu,
    Ajatollahove,zvlaste ti iransti,nemaji jedinou siitskou mesitu v Jeruzaleme a v sunnitske se nesmi Siite z naboz.duvodu vubec modlit, takze jim je Jeruzalem k nicemu. Nejenom ze nemaji diky B-hu NIC, cim by „osvobodili 😆 “ nase hlavni mesto, ale pokud by v teoreticke predstave chteli tam vybudovat 1.siitskou mesitu,razem by proti sobe postavili cely sunnitsti muslim.svet. Tyto 2 formy Islamu jdou si tak po krku jako zadna jina.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv