… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Když obchodníci hovoří o míru, ne všem se to líbí 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Arabští zákaznicí v supermarketu Rami Levyho

Milionář z Palestiské autonomie Munib Al-Masri vedl mírové rozhovory s izraelským milionářem – majitelem řetězce supermarketů Rami Levym v jednom z jeho obchodních center v Judeji a Samaří. Tím velmi rozčílil hnutí bojkotující Izraelské podniky.

Arabský milionář Munib Al-Masri se setkal s Levym, který stojí za pravicovými aktivisty, ale současně je pro arabsko-židovské soužití. O těchto aktivitách ale pouze nehovoří, nýbrž je také uskutečňuje, v jeho supermaketech pracují spolu Arabové a Židé, několik z jeho supermarketů je v Judei a Samaří. Největší supermarket je v Guš Etzion a nakupují tam společně Židé a Arabové. Zejména ve čtvrtek, den před muslimským dnem odpočinku a předvečerem šabatu jsou obchody plné nakupujících z obou skupin obyvatel.

Al-Masriho rozhovory s Levym se týkají Saudskoarabského mírového plánu z roku 2002, což rozčílilo Národní výbor pro bojkot, který působí v rámci Palestinské autonomie. Dalším hříchem Al-Masriho v očích tohoto výboru byl jeho souhlas s tím, aby se jednání uskutečnila v podniku Levyho v Judeji. Tento výbor vydal direktivu zakazující kupovat a používat výrobky z Judeje a Samaří a také veškerý styk s židovskými obyvateli Judeje a Samaří.

Al-Masri se setkal s Rami Levym, aby získal podporu pro mírovou iniciativu, která požaduje, aby se Izrael vzdal všech území, která vybojoval během Šestidenní války v roce 1967 a aby umožnil zaplavení tohoto území milióny Arabů, kteří tvrdí, že to je jejich vlast. Palestinský podnikatel řekl, že se raději setkává s Levym, než s izraelskými levičáky, protože „mírový tábor“ nemá na obyvatele Izraele vliv.

Hnutí za bojkot vidí místo setkání jako protimírové a nazývá jej nejhorší formou normalizace, která  poskytuje okupantům (čti Izraeli) zástěrku, která má zakrýt pokračující okupaci, etnické čistky a rasizmus.“

„Mírový proces“ je považován za mrtvý a pohřbený všemi stranami, kromě západních politiků, zejména těch z Evropské unie a USA. Předseda Palestinské autonomie ukončil před dvěma lety mírové rozhovory, získal tak od Izraele spoustu ústupků, které jsou součástí mírové iniciativy z roku 2002. Neuspěl také v rozhovorech, které měly vést k uznání Palestinské autonomie jako samostatného státu Valným shromážděním Spojených národů.

Munib-Al-Masri

Rami Levy

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku A Palestinian Authority tycoon talked peace with Israeli supermarket mogul Rami Levy in one of his Yesha outlets, angering boycotters.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv