… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Itálie/Irák. V závěru středeční generální audience Svatý otec pozdravil chaldejské řeholnice, Dcery Matky Boží Neposkvrněného početí. Benedikt XVI. ocenil jejich „velkorysou a vzácnou službu iráckému obyvatelstvu“, která navzdory obtížnému kontextu nečiní rozdíl mezi křesťany a muslimy. O situaci v Iráku se hovořilo rovněž na Mítinku přátelství mezi národy v italském Rimini. Profesor Mehdat z bagdádské univerzity Vatikánskému rozhlasu popsal, jak žijí tamní křesťané:

Chtěl bych upozornit na skutečnost, že křesťané žijí v Iráku od prvního století. V posledních padesáti letech právě oni vystavěli Irák. Lékaři, učitelé, zdravotníci byli převážně lékaři. V posledních třech desetiletích nás výrazně ubylo – z dvaceti procent z celkového počtu obyvatel na pouhých pět. Život křesťanů není v žádném případě jednoduchý; situace se mění od města k městu i v rámci různých čtvrtí jednoho města. Naším pravým problémem je však přítomnost lidí, kteří záměrně vyvolávají destrukci.

Účastník riminského setkání vystoupil v rámci kulatého stolu, jehož námětem bylo právě nábožensky motivované násilí. Podle jeho názoru byly před půl stoletím vzájemné vztahy muslimů a křesťanů o poznání lepší.

Očekávám od Západu, že začne myslet na křesťany, a to nejenom na Blízkém Východě, nýbrž také na křesťany v samotné Evropě a Americe. Jsou tu síly, které pracují proti nim. V arabských zemích existuje evidentní snaha o oslabení křesťanské přítomnosti – měli bychom nalézt odvahu a postavit se jí…,  apeluje z italského Rimini profesor bagdádské univerzity.

 (jag)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Křesťané vystavěli Irák – nyní je jich pět procent.

Jedna reakce na Křesťané vystavěli Irák – nyní je jich pět procent

  • Jirka napsal:

    🙂 Jsem přesvědčený, že je zbytečné stavět se proti těmto silám lidským způsobem, neboť se musí naplnit proroctví – kniha Zjevení Janovo, kap. 13, 2. list Tesalonickým, kap. 2. Povstane šelma – antikrist, aby bojovala proti svatým. Dostane moc nad každým kmenem, národem, jazykem i rasou. Ten člověk nepravosti se postaví se na odpor a povýší se nade všecko, co má jméno Boží nebo čemu se vzdává božská pocta, usedne v chrámu Božím a bude se vydávat za Boha. Ten zlý přijde v moci satanově a bude konat klamná znamení a zázraky. Avšak při příchodu Boha zničí Pán toho zlého dechem svých úst. Jediné, co můžeme dělat je, modlit se jeden za druhého, žehnat Izraeli a duchovně bojovat proti temnosti. Je psáno, že náš boj není proti tělu a krvi, ale proti duchovním mocnostem v povětří. Tlak proti křesťanům a židům zesiluje po celém světě a cítím nejen já, že jen za několik málo let se tenhle člověk nepravosti odhalí před světem, který mimochodem již tahá za nitky světové politiky a ekonomiky.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv