… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

univerzita v Arielu

univerzita v Arielu

Všech osm existujících izraelských univerzit podalo k Nejvyššímu soudu podnět ke zrušení oficiálního rozhodnutí o udělení plnoprávného univerzitního statusu Univerzitě Ariel.

Návrh na zrušení rozhodnutí Rady pro vysokoškolské vzdělání v Judeji a Samaří (RVV-JS) podaly Hebrejská univerzita, Technion, Telavivská univerzita, Weizmannův institut, Bar Ilanova univerzita, Haifská univerzita, Ben Gurionova univerzita a Open University.

Stížnost je směřována jak proti RVV-JS, tak proti veliteli Izraelských obranných sil v Judeji a Samaří, vládě Izraele, ministerstvům obrany, financí a školství, Radě pro vysokoškolské vzdělání (RVV), Výboru pro plánování a finance Rady pro vysokoškolské vzdělání a Arielskému univerzitnímu centru.

Stěžovatelé tvrdí, že RVV-JS překročila své pravomoci, když rozhodla – proti stanovisku RVV (mající pravomoc na území Státu Izrael) – že uzná vzdělávací centrum v Arielu jako plnoprávnou univerzitu a že toto rozhodnutí je plné chyb.

Rozhodnutí RVV-JS musí ještě schválit Izraelské obranné síly, které vykonávají správu Judeje a Samaří, osvobozených v roce 1967. Ministr obrany Ehud Barak zatím rozhodnutí odkládá, což zkritizoval poslanec Alex Miller ze strany Izrael náš domov (Jisrael Bejtejnu), který je spolupředsedou parlamentní lobby pro Arielskou univerzitu.

„Není přijatelný žádný odklad tohoto oznámení. Připomínám Ehudu Barakovi, že koaliční dohoda podepsaná s Jisrael Bejtejnu obsahuje ustanovení o uznání Arielu jako univerzity,“ dodal.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News,a to článku Eight Universities File Court Motion against Ariel University.

Jedna reakce na Osm izraelských univerzit u soudu brojí proti Univerzitě v Arielu

  • Refael napsal:

    At se ostatni univerzity treba….
    Preji teto nove univerzite hodne zdaru a MAZAL TOV!!!!!!!!!!!!!
    Kdybych byl mladsi, hned bych sel studovat prave tam.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
« Čvc   Zář »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv