… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ministryně spravedlnosti Beatrix Karl

Jako odpověď na doporučení zemského hejtmana oblasti Voralberg zastavit provádění obřízek u chlapců z náboženských důvodů,  legalizovala  ministryně spravedlnosti provádění obřízek u chlapců. Podle agentury Reuters sdělila, že rakouští lékaři se nedopouštějí žádného přestupku, když provádějí tento zákrok z náboženských důvodů a nebudou trestně stíháni.

Tato odpověď by měla zrušit doporučení Zemského hejtmana rakouské spolkové země Vorarlbersko (Vorarlberg) Markuse Wallnera aby nemocnice neprováděly obřízky, dokud se situace z právního hlediska nevyjasní. Wallner se pro své rozhodnutí nechal inspirovat rozhodnutím německého soudu, v Kolíně, který označil obřízku u malých chlapců jako nezákoné poškození těla.

Přestavitelé církví v Rakousku – katolíci, protestanté, židé a muslimové se sjednotili proti tomuto zákazu s tím že se jedná o porušení svobody vyznání a žádali vládu, aby prohlásila obřízky za legální.

Dopis ministryně spravedlnosti Beatrix Karl ve věci obřízek u chlapců nyní z hlediska práva vyjasňuje situaci a odstranil pochybnosti, prohlásil mluvčí Wallnera. Agentuře Reuters řekl: „Chtěli jsme pouze, získat právní jistotu pro lékaře, že pokud provádějí obřízky z nábožsnkých důvodů, nedopouštějí se protiprávního jednání.“ Lékaři i nyní mohou rozhodnout, zda chtějí obřízku provést anebo ne, protože obřízky nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Mluvčí ministryně spravedlnosti řekla, že pouze napsala představitelům země Voralberg to, co ona spolu se skupinou odborníků veřejně vyhlásila před několika dny.

Dolní komora německého parlamentu také schválila rezoluci na obranu obřízky z náboženských důvodů u malých chlapců.  V rezoluci se sjednotily strany koalice a opozice a vyjádřili souhlas s pokračováním provádění obřízek u malých chlapců z náboženských důvodů pod lékařským dozorem a bez způsobení zbytečné bolesti. Poslanci také požádali vládu, aby v tomto smyslu připravila na podzimní jednání změní zákona. Nový zákon by tak zrušil rozhodnutí kolínského soudu. Kancléřka Merkelová řekla při zasedání své strany, že pokud by Německo zakázalo obřízky, stalo by se terčem všeobecného posměchu.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Austrian Justice Ministry Okays Circumcision

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv