… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

suché obilíÍránský prezident Mahmúd Ahmadinežád obvinil Západ z úmyslného zosnování spiknutí s cílem zničit dešťové mraky nad zemí a způsobit tak Islámské republice ničivé sucho.

„Naše země dnes směřuje k suchu, které je zčásti neúmyslně vyvolané průmyslem a zčásti úmyslné, následek toho, že nepřítel ničí mraky směřující k naší zemi, a tuto válku musí Írán překonat,“ prohlásil Ahmadinežád v pondělí v projevu o problémech, které zemi způsobují nízké dešťové srážky, které podle odborníků ohrožují íránskou zemědělskou výrobu.

Odborníci nedávno varovali, že nízké srážky dosahují „nežádoucí úrovně“ a vyvolávají sucho na více než třech čtvrtinách území země.

Podobné obvinění, podle tehdejší informace agentury Fars, vznesl v červenci íránský viceprezident pro záležitosti kulturního dědictví Hasan Músáví (Hasan Mousavi), který nízké srážky v jižním Íránu označil za součást „měkké války“ zahájené Západem.

„Jsem podezíravý k suchu v jižní části země,“ uvedl. „Světová arogance a kolonisté (termín užívaný íránskými úřady k označení Západu) ovlivňují klimatické podmínky Íránu technologií… Sucho je akutním problémem a měkká válka je zcela evidentní… Tato úroveň sucha není normální,“ prohlásil Músáví.

Ahmadinežád již dříve obvinil západní státy z úmyslného vyvolávání silných dešťů ve svých vlastních zemích a způsobování nedostatku vláhy na Blízkém východě.

„Evropské země používají speciální vybavení, jímž nutí mraky vypršet“ na jejich území, prohlásil tehdy.

Uvedl, že věc bude řešit prostřednictvím mezinárodních právních cest.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Ahmadinejad Accuses the West of Destroying Iran’s Rain Clouds.

Jedna reakce na Ahmadinežád obvinil Západ, že vyvolává v Íránu sucho

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv