… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Apoštolský nuncius se modlil v mešitě před relikviemi Jana Křtitele 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

boje v SýriiSýrie. Apoštolský nuncius v Sýrii, arcibiskup Mario Zenari, navštívil 29. srpna Mešitu Umajjadů v Damašku. Ve skutečnosti jde o prastarou křesťanskou baziliku sv. Jana Křtitele, kde jsou dodnes uchovávány jeho relikvie. Právě před nimi se modlil o pokoj v Sýrii. „Chtěl jsem tímto způsobem věřícím lidem připomenout jejich roli v této beznadějné situaci“ – říká papežský diplomat.

„V této tak obtížné situaci musíme sahat k oné zvláštní zbrani, kterou je modlitba. Kolem sebe vidíme pouze zbraně rozsévající smrt a zmar. My křesťané máme jiné zbraně, nejsme bezmocní. Právě těch se musíme. Před několika dny jeden z damašských kněží vyhlásil skutečnou mobilizaci. Každý den v 21 hodin vypínáme televizory, zhasínáme světla a saháme po růženci. Zvláště my křesťané nesmíme zapomínat na tuto zbraň, která je mocnější než všechny ostatní, abychom dosáhli obrácení srdcí a zadrželi násilí a zvěrstva, jichž jsme každý den svědky,“ zdůraznil arcibiskup Zenari.

Nuncius v Damašku zároveň upozornil, že modlitební mobilizace nezbavuje odpovědnosti ty, kdo mají na situaci v Sýrii vliv, včetně mezinárodního společenství. Podle arcibiskupa Zenariho patří mezi povinnosti mezinárodní komunity vypořádat se s masakry, k nimž v Sýrii dochází a zahájit otevřenou diskusi o budoucnosti této země – zdůrazňuje vatikánský diplomat.

Teror v Sýrii se nevyhýbá ani křesťanům. Ve městě Zamalka byla včera objevena zmasakrovaná těla arménské křesťanské rodiny. Uťaté hlavy poukazují na exekuci v provedení islámských radikálů. O den dříve došlo v Damašku k výbuchu nastražené autobomby, která zmasakrovala křesťanské pohřební procesí. Zahynulo 12 lidí, včetně pěti dětí. Situací v Sýrii jsou znepokojeni všichni křesťané na Blízkém východě. Ujišťuje o tom Konference latinských biskupů v arabských zemích. Ve společném poselství adresovaném apoštolskému vikáři v Aleppo, biskupovi Nazzarovi, ujišťují syrské křesťany o své blízkosti. Biskupové stále ještě doufají, že se podaří navázat dialog mezi vládou v Damašku a opozicí.

 (job)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Apoštolský nuncius se modlil v mešitě před relikviemi Jana Křtitele.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv