… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Libanon. Několik hodin po papežově odletu z Bejrútu vyhlásilo šíitské hnutí Hizballáh týdenní protest po celé zemi proti blasfemickému filmu o proroku Mohamedovi a proti Spojeným státům americkým, kde byl tento film natočen. Vůdce hnutí Hasan Nasralláh v televizi zdůraznil, že záměrně očekával odjezd Benedikta XVI.

„Za tento film musí být potrestáni ti, kteří nesou přímou zodpovědnost, a jejich podporovatelé, tedy především Spojený státy americké“, uvedl Nasralláh. Jak dnes sdělila agentura Asia News, šéf militantní strany ve svém televizním vystoupení rovněž požadoval přijetí mezinárodního zákona, který by zakazoval urážet islám a jiná náboženství.

(jag)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Hizballáh požaduje mezinárodní zákon na ochranu islámu.

4 reakce na Hizballáh požaduje mezinárodní zákon na ochranu islámu

 • newtory napsal:

  Ak niekto chce medzinárodný zákon: „Na ochranu Islamu“, tak potom poďme do dôsledkov a potrebný je zároveň aj medzinárodný zákon: „Na ochranu ohrozených islamom“.

 • cogavec napsal:

  O většině islámských vůdců se nedá říci,že by byli tvůrci pokoje,míru.Spíše to vypadá jako soutěž o největšího demagoga,čím je kdo větší demagog,tím je v tomto jejich světě váženější.Film Nevinnost muslimů by zapadl prachem,a málokdo by si na něj vzpomenul,kdyby ho 11.září 2012 sami muslimové nevytáhli z jeho mnohaměsíčního spánku.V této souvislosti bych vzpomněl italsko-americko-polský film Bitva o Vídeň,který má být uveden do kin,a proti kterému vystupují muslimové a některé levicové skupiny z evropských zemí,aniž by ho viděli,a požadují jeho odsouzení ze strany EU,s poukazem na to,že uráží islám.Bitva o Vídeň se odehrála 11.-12.září roku 1683,kdy spojené síly středoevropských zemí pod vedením polského krále rozprášily početnější tureckou armádu,kterou vedl Kara Mustafa,a zachránily statečně se bránící posádku Vídně,která odolávala mnohonásobné přesile.Sám jsem film neviděl,takže nemohu posoudit,nakolik se drží historických skutečností.

 • newtory napsal:

  Moslimovia nevedia prehrávať, pre nich je každá hra s nulovým súčtom. Ak niekto získal to znamená, že ja som stratil. To je mentalita adolescenta takému človeku je ťažké čokoľvek povedať, pretože nedokáže načúvať a podmienkou dialógu je načúvanie. Ak by takto uvažovali Židia museli by mentálne zomrieť už po druhom zborení chrámu a to ešte netušili že ich čaká stredovek a XX. storočie.

 • cogavec napsal:

  Omlouvám se za chybu ve svém komentáři,Bitwa pod Wiedniem je italsko-polský film,někde se píše italsko-polsko-turecký film,nikoliv italsko-polsko-americký film.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv