… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Mohamad Alí Džafárí

Mohamad Alí Džafárí

Válka s Izraelem je prakticky neodvratná, sdělil v sobotu svým podřízeným velitel íránských Revolučních gard generálmajor Mohamad Alí Džafárí (Mohammad Ali Jafari). Na setkání velení gard prohlásil: „Zničíme židovský stát… Tento rakovinný nádor usiluje o válku proti nám, ale není jasné, kdy válka vypukne. Pokud začnou (válku), povede to k jejích zničení… Sionistický režim považuje válku za jediný způsob, ale jsou tak hloupí, že jejich páni (USA) je musí zastavit.“

Džafarí nicméně zdůraznil, že válka je prakticky nevyhnutelná. „Nakonec k tomu (válce) dojde, protože (islámská) revoluce se rychle blíží ke svým cílům a to oni nemohou strpět,“ citují Džafarího íránská média. „Nakonec vyvolají válečný stav. I pokud by (Izraelci) jednali racionálně, dojde k tomu.“

Izraelské hrozby úderu na jaderný program Islámské republiky „jen prokazují, že jejich nepřátelství vůči islámu a revoluci, je vážně míněné a nakonec toto nepřátelství povede k fyzickému konfliktu,“ dodal.

„Každý ví, že nemohou čelit síle Islámské republiky. Ale neexistuje záruka racionálního chování a je možné, že se zblázní (a zaútočí),“ neopomenul ani tentokrát dodat Džafárí.

Tento komentář je prvním, v němž vysoký íránský představitel připouští ozbrojený konflikt s Izraelem, když dosud Írán tuto možnost oficiálně odmítal s tím, že hrozba válkou je ze strany Izraele jen blafováním a židovský stát si zaútočit na Islámskou republiku ve skutečnosti netroufne.

Džafárího vyjádření je v souladu s obdobnými prohlášeními představitel šíitského islámského z posledních dní, pronesených před pátečním zahájením Svatého týdne obrany, který připadá na 31. den měsíce Šahrivar, kdy v roce 1980 Irák zaútočil na Írán.

Israel’s policies will eventually result in attack on Iran: Cmdr. – zpráva na webu Press TV (anglicky)

No one dares to attack Iran, IRGC commander – zpráva státní tiskové agentury IRNA (anglicky)

IRGC Commander: War with Iran Possible, But Ends Zionist Regime’s Life – zpráva tiskové agentury Fars (anglicky)

Strike on Iran would be suicide for Israel: Iranian general – zpráva tiskové agentury Mehr (anglicky)

5 reakcí na Íránský generál: Válka s Izraelem je prakticky nevyhnutelná

 • cogavec napsal:

  Vypadá to tak,že se Izrael velké válce nevyhne,muslimští vůdcové političtí i duchovní z východu i západu mluví o poslední bitvě,kdy budou vyhlazeni všichni Židé,čímž se dostávají do role Góga ze země Magóg,viz.Ezechiel 38-39.V ohrožení je i celý Západ,který se ovšem probouzí pomalu,zatím co nepřítel sílí každým dnem.To co říkal islámský duchovní z Egypta Muhhamad Husein Jákob,za to by se ani Hitler „nemusel stydět“,(YouTube:“Alláh nařídil muslimům vyhladit Židy“,káže umírněný islámský duchovní).Situace je vskutku vážná a neměla by se podceňovat.

  • Jirka napsal:

   S tím naprosto souhlasím. Již několik let zpět jsem vnímal, že tento oddíl z Ezechiele je aktuální a že se velmi rychle přibližuje tento scénář. Když jsem na to poukazoval, měl jsem pocit, že to téměř nikdo nebere vážně! Nyní to cítím tak, jako když je to za dveřmi.

 • newtory napsal:

  Najhoršie na tom je, že moslimovia môžu prehrať bezpočet vojen, ale Izrael si môže dovoliť prehrať iba jednu. Táto predstava je mimoriadne depresívna.

 • David ben Golani napsal:

  Pan general pouziva slova,formulace,ktere maji skryt strach…Snazi se ve stejnem stylu, ve kterem kdysi komunikoval Saddam. Logika veci je totiz takova,ze kdyby Iran mel takovou jistotu vitezstvi nad Israelem, tak by dle jiz prokazanych historickych zkusenosti do Israele na pokyn Allaha vletl a vyhnal „zidy do more“. Iran ma velke ekonomicke problemy zpusobene nejen sankcemi OSN. „Demokracii“,ktere ma prebytek ted vyvazi i do Syrie,takze se ji zacina „doma“ nedostavat, a tak se na vlastni lid pousti milice .Jakou motivaci k vitezstvi mohou mit lide,ktere vlastni rezim drzi v „lati“ pouze nasilim a strachem?…..

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv