… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Vysocí představitelé vlády USA poslali v posledních několika dnech do Teheránu zprávu, podle níž USA nemají v úmyslu připojit se k Izraeli, pokud se ten sám rozhodne zaútočit na íránská jaderná zařízení. Uvedly to včera druhé nejčtenější izraelské noviny Jediot Achronot.

Cílem bylo ujistit Írán o zdrženlivosti USA a zabránit tak v případě války íránským úderům na vojenské a civilní cíle USA v oblasti Perského zálivu – to vše jen dva měsíce před prezidentskými volbami v USA.

Poselství měly USA poslat přes dvě nejmenované evropské země, které zprostředkovávají vztahy s Islámskou republikou.

Pravicové izraelské noviny Makor Rišon již před více než týdnem obvinily Jediot Achronot, že spolupracuje s Obamovou vládou v kampani proti záměru současné izraelské vlády zničit vojenským úderem íránská jaderná zařízení – která podle odborníků obsahují součásti, které nemají žádné civilní využití, ale za to jsou nezbytná pro výrobu jaderných zbraní. Komentátor Amnon Lord uvedl, že USA v posledních dvou letech nejenže nepřistupují k Izraelcům jako ke skutečným partnerům v operační oblasti, ale Izraelské obranné síly dokonce „identifikovaly preventivní americkou aktivitu proti íránské operaci.“

Podle novin The New York Times se izraelská vláda snaží přinutit prezidenta USA Obamu k vojenskému závazku, který není v tuto chvíli ještě nutný.

3 reakce na USA prý vzkázaly Íránu: Nepřipojíme se k izraelskému útoku

  • gugi napsal:

    😀 Přeloženo: Stát Izrael se připojí k útoku americkému… 😀 Obamu budou volit už jen socky, tydýti a somráci … 😀 Vote Romney ♥ Mitt for president 😀

  • cogavec napsal:

    Od Obamy a spol. mě tento postoj nepřekvapuje.Proti Hitlerovi se taky nikomu nechtělo zasahovat,protože si takový zásah žádá oběti.V případě Obamova vítězství ve volbách to může znamenat,že Izrael na to bude sám.Izrael je schopen vývoj jaderné bomby Íránem zpomalit.Aby se zastavil vývoj této zbraně,muselo by nejspíš dojít k vojenskému obsazení Íránu,nebo zásahu Vyšší moci,nejhorší varianta by byl jaderný úder ze zoufalství,že se nenašlo jiné řešení.Hlavní příčina problémů je nenávist jedné skupiny obyvatel proti jiné skupině,kdy se zlu říká dobro.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv