… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

věznění křesťanůZ Íránu jsou hlášena masivní zatýkání evangelikálních protestantských křesťanů, včetně mnoha bývalých muslimů, muži i ženy po celé této muslimské zemi byli odvlečeni do věznic.

„Zjistili jsme, že během uplynulých 10 dnů bylo zadrženo nejméně 100, ale možná dokonce až 400 lidí,“ řekl Firouz Khandjani, člen rady „Íránské církve“ patřící k hnutí domácí církve.

V sobotu 13. října večer na utajeném místě řekl BosNewsLife, že příslušníci obávané tajné služby, kterou nazval „íránské gestapo“, rozpustili bohoslužebná shromáždění v Isfahánu, Šírázu a Teheránu.

„Patří k různým hnutím. Ale je zřejmé, že protestantští křesťané jsou nyní považováni za hlavní nepřátele státu,“ řekl Khandjani. „Potřebujeme naléhavé modlitby,“ odpověděl na dotaz, co věřící potřebují nejvíce.

Řekl, že mezi těmi, kdo byli v pátek 12. října večer zadrženi, je nejméně pět členů Íránské církve z města Šíráz včetně Mohammada Roghangira, který je znám jako „bratr Vahid“ a který vedl domácí bohoslužby, jichž se účastnilo asi 15 lidí.

„Máme rovněž obavy o sestru Roxanu Forughi, která byla zatčena již podruhé.“ Dalšími křesťany zadrženými během téže razie jsou Eskandar Rezaie, Bijan Haghighi, Mehdi Ameruni a Shahin Lahooti. Íránští křesťané říkají, že byli převezeni do nechvalně známého střediska Plaque 100, které patří íránskému ministerstvu pro informace.

Khandjani potvrdil zprávy, že ve čtvrtek 11. října bylo sedm křesťanů podmíněně odsouzeno k pěti letům odnětí svobody za „činnost proti národní bezpečnosti“, poté, co předtím byli až tři týdny vězněni v Raštu, někteří byli potrestáni již před šesti lety.

Znepokojuje jej rovněž situace křesťanů, kteří byli v uplynulých dnech zadrženi. „Víme, že mnozí z nich byli výměnou za svobodu donuceni říci, že už nikdy nebudou navštěvovat bohoslužby.“

Nejednalo se o nenadálou reakci íránských úřadů.

Nejnověji byl hlášen tvrdý zákrok v předvečer soudního líčení s pěti křesťany, které se konalo 15. října. Jsou drženi ve věznici Adel-Abad od doby, kdy byli před osmi měsíci zatčeni při razii proti domácí církvi v Šírázu.

Od svého zatčení je tato pětice umístěna v celách společně s nebezpečnými zločinci na základě obvinění z „vytváření ilegálních skupin“, „účasti na bohoslužbách domácí církve“, „propagandy proti islámskému režimu“ a „hanobení islámských svatých osob prostřednictvím křesťanské evangelizace“, říkají íránští křesťané.

Panují také obavy o zdraví několika církevních představitelů, kteří byli zadrženi již dříve, včetně íránského pastora Behnama Iraniho, jemuž možná bude hrozit trest smrti za „odpadlictví“ nebo „opuštění islámu“.

Křesťané říkají, že pastor trpí „různými zdravotními problémy“, částečně také proto, že je s ním ve vězení špatně zacházeno.

Navzdory zmíněnému pronásledování je v Íránu podle údajů církevních skupin nejméně 100 000 evangelikálních křesťanů, někteří uvádějí ještě vyšší odhad.

články o pronásledování křesťanů v Íránu na webu BosNewsLife za poslední měsíc:

BREAKING NEWS: Iran Jails Lawyer Of Freed Pastor Nadarkhani

‘Iran To Prosecute Detained Christian Converts’

BREAKING NEWS: Iran Detains Members Of Church of Iran Movement

BREAKING NEWS: Iran Launching Massive Arrests Of Evangelicals

‘Iran Frees Jailed Award-Winning Christian Artist’

Iran Church Fears Detained Members Are Tortured

Iran’s “Gestapo” Jails Dozens Of Christians In “Hell On Earth”

Iran Releasing House Church Mother On Bail; Others Detained

Přetištěno s laskavým souhlasem redakce Res Claritatis.

Původně publikováno pod názvem Írán začal masivně zatýkat evangelikály.

Jedna reakce na Írán začal masivně zatýkat evangelikály

  • cogavec napsal:

    Iránští muslimové kráčejí ve stopách svého vzoru ájatolláha Chomejního,který prohlásil:Islám stanovuje pro všechny dospělé muže,nejsou-li neschopni nebo nezpůsobilí,povinnost připravit se na dobývání zemí,aby nařízení islámu byla nastolena ve všech státech světa…Ale ti,kdo studují islámskou svatou válku,chápou,proč chce islám dobýt celý svět…Ti,kteří o něm nevědí nic,předstírají,že se islám staví proti válce.Ti,(kteří toto říkají)jsou hloupí.Islám říká:Zabíjejte nevěřící,tak jako by oni zabili vás!Znamená to,že by muslimové měli nečinně sedět do té doby,než je pohltí(nemuslimové)?Islám říká:Zabíjejte je,taste na ně meč a rozprašte(jejich armády).Znamená to nečinně sedět,dokud nás (nemuslimové) nepřemůžou?Islám říká:Zabíjejte ve službě Alláhovi ty,kteří by mohli zabít vás!Znamená to,že bychom se měli vzdát(nepříteli)?Islám říká: ❗ Vše,co je zde dobré,existuje díky meči a ve stínu meče!Lidi nelze přivést k poslušnosti ničím jiným než mečem ❗ ❗ ❗ Meč je klíčem k Ráji,který může být otevřen jen pro svaté bojovníky ❗ Jsou stovky dalších(koránských)veršů a hadíthů,které pobízejí muslimy k válce a boji.Znamená toto všechno,že islám je náboženství,které zabraňuje lidem vést válku?Plivu na ty hloupé duše,které něco takového tvrdí.((Citováno z Amir Taheri,Holy Terror:Inside the World of Islamic Terrorism,zmínka o tom je i v jedné z knih Roberta Spencera)).Je vidět že větu“Lidi nelze přivést k poslušnosti ničím jiným než mečem“se snaží uplatňovat proti křesťanům.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv