… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Reuven Rivlin

Během čtvrtečního setkání s předsedou Knessetu Reubenem Rivlinem se ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov  vyjádřil k izraelským obavám z nukleárního útoku z Íránu:“ Zatím nejsou žádné důkazy pro to, že by se Írán snažil o vývoj atomových zbraní.“ a pokračoval „Rusko předpokládá, že Írán neplánuje zaútočit na Izrael jadernými zbraněmi, zejména vzhledem k demografické situaci Izraele, kde v současnosti žije milion Arabů, převážně muslimů. Rivlin je v Moskvě na oficiální návštěvě, během které se setkal s ruskými politiky a jednal s nimi o obraně, obchodě a situaci ruských židů. Spolu s Rivlinem přijeli do Ruska i poslanci Zeev Elkin, Marina Slobodkina a Robert Ilatov.

Lavrov řekl, že Rusko nepodporuje automaticky veškeré kroky Íránu a je si vědomo jaké důsleky mohou vzejít z  nukleárně vyzbrojeného Íránu. A i pokud by měl Írán jaderné zbraně, tak se Izrael nemusí takové situace příliš obávat.

Rivlin apeloval na Lavrova, ve věci syrských nekonvenčních zbraní. Hlavní izraelská obava je, aby se tyto nedostaly do rukou teroristů. Rivlin řekl: „Podpora Ruska režimu Bašára Asada může vést k tomu, že se nekonvencionální zbraně dostanou do rukou teroristických uskupení, což představuje problém i pro Rusko.“  Rivlin zdůraznil, že Izrael v žádném smyslu neintervenoval v syrské krizi, aby žádná ze stran takovou intervenci nezneužila v neutuchající občanské válce, nicméně Izrael  vývoj situace v Sýrii pozorně sleduje.

Rivlin dodal, že Rusko nese spoluodpovědnost za bezpečnost Evropy.

 Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Lavrov: Israeli Arabs Will ‚Save‘ Israel From Iranian Nukes

hm

Jedna reakce na Lavrov: Izraelští Arabové „zachrání“ Izrael před iránským atomem

  • Oblovka napsal:

    Sleduji,že se dá Sergeji Lavrovi věřit asi stejně tak, jako zesnulému Jásiru Arafatovi.Každý ví, že přítomnost Arabů na území Izraele žádnému útoku nezabrání a že prý Írán neplánuje zaútočit na Izrael jadernými zbraněmi? To mě pobavil – komik. Přibližně před rokem jsem ve sdělovacích prostředcích zachytil zprávu, že Írán koupil z nejmenované středoasijské země bývalého Sovětského svazu čtyři rakety s jadernými hlavicemi. Jak jsem si poznamenal, mělo se prý jednat o typ SS-4 Sandal typ R-12 U pro odpalování z pozemních sil – hlavice o síle 2,3 megatuny, raketa s doletem 2100 km. Jsem jen obyčejný lověk a nechodí mi na stůl hlášení tajných rozvědek, takže nevím, co je na tom pravda, ale soudruh Lavrov jistě pravdu znát bude. Na základě prohlášení Íránských „duchovních“ o vymazání Izraele z mapy světa bych této informaci přikládal značnou důvěryhodnost. Lavrov se pravděpodobně snaží získat další čas pro Írán k výrobě dalších vlastních jaderných střel. Snem všech ruských carů byl přístup k Indickému oceánu a megaloman Putin není jiný. Před časem car Putin I. prohlásil, že jejich „plány nejsou velké, ale velkolepé!“ Armády USA pochodující Íránem by těmto snům udělaly konec. Podobné hrátky se dějí i kolem spřátelené Sýrie, kterou Sovětský svaz vyzbrojil chemickými zbraněmi a na jejímž území má dodnes námořní vojenskou základnu. Nevěřím ovšem, že by snad Putinovo impérium do války v Íránu zasáhlo vojensky. Nevěřím, že by riskovalo bojem proti Izraeli rozpoutání třetí světové války. To bych měl spíše obavu například z Pákistánu, i když chemický potenciál Sýrie a nevyzpytatelný Egypt by ke štěstí jistě stačili. Co říci o ujištění Lavrova, že i pokud by měl Írán jaderné zbraně, tak se nemusí takové situace Izrael příliš obávat? Buď se už propil vodkou ke stádiu delíria, nebo si bere vzor ze svého předchůdce Kosigina, který kdysi ujišťoval Československo pár týdnů před vpádem vojsk Varšavské smlouvy, že obrodný proces jara roku 68 je naše věc – „Eto Vaše dělo!“ Myslím, že i našemu státu by se dnes hodil onen kritizovaný radar a deset antiraket v Polsku. Byl opravdu zamýšlen jako obrana proti Íránu a ne Rusku, jak se naši levicově smýšlející spoluobčané nechali dezinformační kampaní, řízenou zcela zjevně ruskou rozvědkou, přesvědčit. Plně chápu snahu pana předsedy Rivlina apelovat na Lavrova, aby Rusko zabránilo Sýrii použit chemické zbraně. Nese totiž za tyto zbraně plnou odpovědnost a jestliže považuje Sýrii za sféru svého vlivu, tak zasáhnout musí. Jinak prostě ztratí v inteligentním světě tvář. Rusko by se mělo postavit na stranu demokratických zemí, protože i ono může zanedlouho řešit podobné problémy s narůstající vlnou islámské radikalizace minimálně v podobě teroristických útoků. Je na Rusku, kam samo sebe zařadí.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv