… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

perzekuce křesťanůPaříž. Pronásledování ze strany islámské komunity, rozpaky a lhostejnost ze strany křesťanů, tak definuje situaci muslimů, kteří našli cestu ke Kristu Mohammed Christophe Bilek, konvertita narozený v Alžírsku a žijící ve Francii. V listu zaslaném agentuře AsiaNews obviňuje z pokrytectví Evropu, která místo aby zaručovala svobodu svědomí, hájí pouze svobodu muslimů vyznávat jejich víru.

„Muslimové, kteří se chtějí stát křesťany jsou jako děti, které se mají narodit a kterým se upírá právo na existenci,“ popisuje svou životní zkušenost. Konvertité z islámu se musejí ve strachu z násilí a represe ze strany rodiny nebo komunity skrývat i v Evropě. Buďte konsekventní a důvěryhodní alespoň tady, v Evropě, kde se sami dožadujete svých práv, přiznejte stejná práva také svým bratřím, kteří zvolili jinou cestu – apeluje Mohammed Christophe Bilek na evropské muslimy.

Daleko tvrdší apel však adresuje svým nynějším spolubratřím, křesťanům. Jako mluvčí zapomínaných komunit žijících uprostřed islámského světa vybízí: modlete se za ně a nezapomínejte. Stačí však připomenout zákony o apostazi, zaváděné spolu se šaríja v zemích jako je Saúdská Arábie nebo Súdán, aby bylo zřejmé, že je nutné postavit se na jejich obranu radikálněji v evangelijním duchu, v duchu spravedlnosti, pravdy, lásky a bratrství.

Mohammed Christophe Bilek cituje hořkou obžalobu laxnosti dnešních křesťanů, kterou slyšel od jednoho nedávno pokřtěného Alžířana: „Muslimové mi znepříjemňují život, protože se míchají do mého vnitřního života, který patří jen Bohu, ale ti kdo mě vraždí jsou ti moji bratři křesťané, kteří nezávazně povídají s muslimy a nehnou ani prstem, aby mi pomohli. Mají nás snad za lháře? Jsme pro ně falešní bratři nebo bratři druhé kategorie?“

Můj alžírský přítel má pravdu, pokračuje Bilek. „Jak věřit upřímnosti těchto křesťanů, ať už přesvědčených či ne, tady ve Francii a v Evropě, kteří mají ústa plná „islamofobie“, „stigmatizace muslimů“, ale mlčí k utrpení a pronásledování křesťanů, kterým se brání v životu z víry jak v jejich rodné zemi tak v zemi jejich exilu? Není snad toto projev diskriminace nebo dokonce segregace mezi nimi a námi? Cítí se být spravedliví, avšak upozorňují pouze na některé nespravedlnosti,“ píše vedoucí portálu Notre Dame de Kabylie pro islámsko-muslimský dialog v článku pro agenturu AsiaNews.

(job)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Obžaloba výběrové spravedlnosti západních křesťanů.

Jedna reakce na Obžaloba výběrové spravedlnosti západních křesťanů

  • cogavec napsal:

    Pravdou je,že Francie si zadělala na velký problém.Sekulární Francie ustupuje islámské rozpínavosti ve vlastní zemi,v mnoha případech toleruje výzvy k hromadným vraždám nemuslimského obyvatelstva.Kdyby měli podobné výzvy např. křesťané,už by šli sedět.V některých jihofrancouzkých městech jsou už třetina obyvatel muslimové,vznikají gheta,kde se ostatní obyvatelé bojí chodit.Toto agresivní chování mnohých muslimů je častečně tolerováno neomarxistickými stranami,pro něž jsou to důležití voliči,kteří představují jazýček na vahách při souboji s pravicí.Levicová volební strategie s touto skutečnosti počítá.Připomíná mi to spojenectví Hitlera a Stalina při přepadu Polska,kdy se stali spojenci ve zločinu.Poté jeden ze spojenců druhého podrazil.(Na YouTube jsou varovná videa,např.:“Islamizacja Paryźa ostrzeźeniem dla zachodu“,v angličtině s polskými titulky,česky to zní:Islamizace Paříže varováním pro Západ). Celkově je muslimů ve Francii asi 10%,přesné statistiky nejsou.To je ten správný počet,v koránu se píše: ❗ Proroku,povzbuzuj věřící k boji ❗ Bude-li mezi vámi dvacet vytrvalých mužů,porazí dvě stě,bude-li jich mezi vámi sto,porazí tisíc nevěřících(nemuslimů),neboť to jsou lidé nechápaví. ❗

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv