… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Reuven Rivlin

Reuven Rivlin

Předseda Knesetu Reuven Rivlin během zvláštního zasedání parlamentu při příležitosti 17. výročí vraždy Jicchaka Rabina (Yitzhak Rabin) vyhlásil smrt projektu, díky němuž je Rabin především připomínán – Dohod z Osla. Na základě těchto dohod Izrael uznal jako mírového partnera teroristickou Organizaci pro osvobození Palestiny a souhlasil se vznikem autonomní arabské Palestinské správy v Judeji, Samaří a Gaze.

„Jsem přesvědčen, že koncepce Oselských dohod byla založena na chybě. Nemohou být realizovány na území mezi řekou Jordán a Středomořím,“ prohlásil Rivlin. „Můžeme s konečnou platností říci, že myšlenka oddělení dvou národů na tomto území zkrachovala. Nikdy se nezapustila v srdcích lidí a nikdy nevedla k dlouhodobému politickému řešení“, jak bylo zamýšleno, řekl Rivlin.

„Myšlenka rozdělení území selhala, když ji OSN vyhlásila, po příměří po skončení válek, po Dohodách Oslo A a B, po Hebronské dohodě a po jednáních v Tabě, Wye Plantation a Annapolisu,“ uvedl předseda Knesetu, když zmínil jednání pod patronací USA a OSN, která měla pokročit v realizaci Palestinského státu v Judeji a Samaří. „Selhala, protože paradigma, na jehož základě byly všechny tyto diskuse a dohody vedeny, se snažilo popírat realitu zdejšího života,“ řekl.

„Jakékoliv vzdání se území nebo našeho historického práva žít kdekoliv v Zemi Izrael oslabuje sionistický projekt, a to i když se tváří jako ‘pragmatický sionismus’,” prohlásil Rivlin. V rámci „vlastního Izraele“ stejně jako na územích osvobozených v Šestidenní válce v roce 1967 „existují území spolupráce mezi Židy a Araby. Učí se společně na Haifské univerzitě, na Hebrejské univerzitě a na Arielské univerzitě. Pro mnohé koncept z Osla selhal,“ dodal.

Pro ty, kdo jej obviňují z „nerespektování“ Rabinovy památky už jen tím, že vznáší otázku úspěchu či selhání Osla, Rivlin uvedl, že „od jeho zavraždění jsem o Jicchakovi hodně diskutovali. Diskutovali jsme o něm jako o oběti šílenství a násilí. Ale já se velmi chci vrátit k diskusi s Rabinem o reálném problému, o tom, kvůli němuž by zastřelen těmi proklatými kulkami. Kdybychom se Rabina mohli zeptat, o čem máme mluvit při těchto vzpomínkových akcích, jsem si jistý, že by nás požádal, abychom pokračovali v diskusi o rozhodnutích, které udělal jako předseda vlády,“ dodal Reuven Rivlin.

mbs

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Rivlin During Rabin Memorial: Oslo is Dead.

7 reakcí na Předseda Knesetu při vzpomínce na Jicchaka Rabina: Dohody z Osla jsou mrtvé

 • SiMetrik napsal:

  Realita je taková, že Palestinci budou postupně vyvražďováni tempem, nad kterým svět dokáže zavít oči. Poté budou následovat zbytek arabů. Proces probíhá nepřetržitě od založení Izraele. Apartheid synonymem fasismu jest a žádná slova to nemohou vyvrátit. Židovskou rétoriku zkoušel v Holandsku (rozuměj vyženeme marokance=palestince, terminologie majoritni a minoritni populace) aplikovat Wilders, ale byl odmítnut jako fasista opozicí i voličem.
  A Jewish and Democratic State: Definice Izraele by nikde v demokratickém světě nemohla být přijata. Sama definice je nepravdivá, buď je Izrael demokratický nebo židovský, současně to vylučuje Apartheid.
  Co kdyby se našel židovský radikál typu Wilders, který by navrhnul KONEČNÉ řešení. Židé mají dost převahy aby mohli vyhladit všechny Palestince běhěm několika dní, jediné co mě zajímá, jestli bys s námi vyrazil.

  Pořádně ať krev tu stříká
  Situace o to říká,
  Vždyt se vraždí po staletí,
  Starý, mladý ženský děti ….

  • Scooolie napsal:

   Vyvražďováni? Kolik jich bylo „vyvražděno“ třeba loni, vy mudrci? Miliony, statisíce, desetitisíce, tisíce? A jak to, že jich rok od roku přibývá? A jaký „zbytek arabů“ budou „následovat“? Zkuste mi Vaše myšlenky přeložit do češtiny.

   Ano, Židé mají dost převahy, aby mohli vyhladit „Palestince“ (ať je to kdokoliv) během pár dnů – ale kupodivu to nedělají a ani je nic takového nenapadá. Podivné, když jsou ti Židé tak zlí, že?

   Takže první a poslední varování – uberte ve svých protižidovských fantasmagoriích plyn nebo dostanete zákaz přispívání.

   • SiMetrik napsal:

    Nyní zadejte do google : izraelsko palestinski konflikt obeti a klikněte na první odkaz:

    http://www.literarky.cz/component/content/article/1652-batselem-za-20-let-8900-obti-izraelsko-palestinskeho-konfliktu

    pokračujte:

    Izraelsko-palestinský konflikt si za dvacet vyžádal takřka 8900 lidských životů, většinu z nich na palestinské straně. Vyplývá to ze studie izraelské lidskoprávní organizace B´Tselem. Podle jejích údajů izraelské síly v Izraeli i na okupovaných územích zabily 7398 Palestinců, z čehož 1537 obětí tvořily děti, zatímco Palestinci mají na svědomí životy 1483 Izraelců, z toho 139 dětí. Z izraelských obětí bylo 488 policistů a vojáků a zbylých 995 obětí byli civilisté.

    Vzhledem k tomu že se jedná o Izraelskou informaci, přdpokládám, že bude přiklášlena. Sám připouštíš, že Židé mají dost převahy, aby mohli vyhladit “Palestince” (ať je to kdokoliv) během pár dnů, proto mi tvrzení o postupném vyvražďování přijde relevantní.

    Přestaň mi tu vyhrožovat, nečiní mi radost sledovat jak fanatismus zaslepuje jinak rozumné lidi…

    • Scooolie napsal:

     1) BCelem je ohledně Arabů věrohodná asi jako romská občanská sdružení, co se Romů týče – obojí žijí ze zahraničních dotací a jejich cílem je žít co nejdéle. Všimněte si, že na izraelské straně rozlišují civilisty od policistů a vojáků, na straně arabské nic takového není. Takže co mrtvý Arab, to podle BCelem automaticky civilista…

     2) Prosté porovnávání počtu obětí nic nedokazuje – pokud já si postavím raketomet doprostřed třeba Bratislavy a budu ostřelovat Maďarsko, přičemž slovenská policie mi bude fandit, tak zřejmě při odvetném úderu maďarského letectva také zahynu nejen já, ale i nějací nevinní Slováci (zejména ti, co mi před chvilkou potřásali rukou a gratulovali k tomu skvělému nápadu střílet na Maďary). V případě, kdy se teroristé pohybují v civilních šatech a ostřelují své cíle z civilních oblastí, zpravidla při odvetném úderu zemře nějaký civilista – podívejte se, kolik zahynulo Čečenů, než se Rusům podařilo zlikvidovat čečenské separatisty.

     3) Nevyhrožuji. Jen upozorňuji. Abyste se zbytečně nedivil.

 • cogavec napsal:

  Realita je taková,že muslimští palestiští Arabové jsou již od dětství vedeni k nenávisti k Židům,a mnozí z nich jsou cvičeni k zabíjení židovského obyvatelstva.Kdyby palestinští Arabové byly ti silnější,nejspíš už by tu byla genocida židovského obyvatelstva.Bylo tu už několik arabských pokusů o vyvraždění Židů,a velká část palestinských Arabů s tímto počínáním souhlasila.Ideologicky se opírají o korán a příklad svého proroka,určitou roli tu hraje i arabský nacionalismus.Po té,co se rozpadlo turecké impérium,byl postupně umožněn vznik nových států na Blízkém východě.Arabové mají několik velkých států v dané oblasti,ale nechtějí připustit to samé právo Izraelitům,kteří mají v dané oblasti ministát.Jak pokrytecké jednání od Zelených fašistů.K tomuto jednání souhlasně přitákavají mnozí ultralevičáci a levičáci s celého světa ❗

  • SiMetrik napsal:

   Symetrický refaktoring vašeho článku:

   Realita je taková,že Izraelité jsou již od dětství a behem celého zivota vcětně žen cvičeni k zabíjení arabského obyvatelstva. Kdyby na Israel nelacily západní demotracie a OSN, nejspíš už by tu byla genocida arabského obyvatelstva pokračovala daleko rychleji. Bylo tu už několik zidovských pokusů o vyreseni palestinske otazky,a velká část palestinských Israelitu s tímto počínáním souhlasila. Ideologicky se opírají o své nabozenstvi a příklad své nadrazenosti, vyraznou roli tu hraje i narok historickeho dedictvi. Po skonceni druhe svetove valky Zidé ziskali nebyvala privilegia v zapadni evrope a americe, ktere nemaji v historii obdoby. Zide mají na vyber z mnoha zemí, kde mohou zít svobodne, popdnikat bez utisku. Nyni maji i svou demokratickou a svobodnou zemi. Svobodu ale nechtějí připustit Palestincum,kteří se v israeli narodili.

   copy, paste, find a replace

   • cogavec napsal:

    V Konstituci Fatahu je uvedeno 5 cílů,uvedu znění prvního: ❗ Úplné osvobození Palestiny,a vymazání Sionistické ekonomické,politické,vojenské a kulturní existence. :!:. Z toho vyplývá,že Fatahu jde o úplné zničení státu Izrael. Podívejme se tedy na 11 článek Statutu Hamasu.Jsou v něm uvedeny 3 cíle,uvedu dva z nich: ❗ Hnutí islámského odporu věří,že palestinská země je zákonitým posvátným dědictvím,islámská země je svěřena islámským generacím…Je nepřijatelné,abychom se vzdali sebemenší části… ❗ Druhý cíl zní takto: ❗ Izrael existuje a bude existovat pouze do té doby,než jej odstraní islám,stejně jako dříve se vypořádal s jinými. ❗ Hamasu jde o zničení státu Izrael a o vyhlazení či zotročení nemuslimského obyvatelstva. Má smysl jednat s někým,kdo se mě snaží zničit,a který si lstivě hraje na chudáka a oběť???Čelní představitelé palestinských Arabů promrhali svůj čas.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv